son haber | açılış sayfam yap | sık kullanılanlara ekle

Coin Comments

_  İYİ BİLİRİM
2  NENASIL RSS
7  İNTERNET MEDYASI RSS


Sinefil Kafası: Yönetmen Dosyası / Gaspar Noe

Halil İbrahim Sağlam ve Haktan Kaan İçel'in aydınlatıcı, beyin kaşıyıcı, rehber programı Sinefil Kafası, bu hafta itibariyle yeni bir bölüme başladı.

Sinefil Kafası: Yönetmen Dosyası / Gaspar Noe yazısı ilk önce bakınız üzerinde ortaya çıktı.


Sinefil Kafası: Skyscraper Film İncelemesi

Sinefil Kafası'nın bu bölümünde Halil İbrahim Sağlam ve Haktan Kaan İçel haftanın filmlerinden "Skyscraper / Gökdelen"filmini konuştu.

Sinefil Kafası: Skyscraper Film İncelemesi yazısı ilk önce bakınız üzerinde ortaya çıktı.


13 Temmuz 2018 Vizyon Filmleri Ve Haftanın Ödülleri

13 Temmuz 2018 Vizyon Filmleri yılın en kötü filmleri listesine girecek yapımları barındırıyor maalesef... Haftayı yine festival ve Avrupa filmleri kurtarıyor.

13 Temmuz 2018 Vizyon Filmleri Ve Haftanın Ödülleri yazısı ilk önce bakınız üzerinde ortaya çıktı.


Brian De Palma’nın Yeni Filmi Sweet Vengeance’in Başrolü Wagner Moura’nın

Narcos‘un ilk iki sezonunda uyuşturucu karteli Pablo Escobar’a hayat veren, bu diziyle ünlenen aktör Wagner Moura, Brian De Palma‘nın sıradaki filmi Sweet Vengeance‘in başrolünü üstlenecek. THR’nin haberine göre De Palma çekimlere Ocak 2019’da Uruguay’da başlamayı planlıyor. Daha önce açıklandığı üzere film gerçekte yaşanmış iki cinayet vakasından esinlerek kaleme alındı. Bu suç-gerilim filmi bir sorun ortaya çıkmazsa 2020’de vizyona girecek. De Palma’nın tamamladığı terör gerilimi Domino‘nun vizyon tarihiyse henüz belirlenmedi. Öte yandan aktör Moura şu sıralar ilk filmi Marighella‘nın çekimleriyle meşgul durumda. Haberlere göre bu film Brezilyalı eski milletvekili, şair, gerilla üyesi Carlos Marighella‘nın hayatına odaklanacak. Marighella 1969 yılında dönemin hükümetinin askerlerince öldürülmüştü. THR’nin haberine göre Moura bu filmi nedeniyle Wonder Woman 1984‘daki bir rolü reddetmek durumunda kalmış.

Brian De Palma’nın Yeni Filmi Sweet Vengeance’in Başrolü Wagner Moura’nın yazısı ilk önce bakınız üzerinde ortaya çıktı.


70. Emmy Ödülleri Adayları Açıklandı

70. Emmy Ödülleri adayları açıklandı. Game of Thrones'un 22, Saturday Night Live ve Westworld'ün 21 adaylıkla başı çektiği açıklamada Netflix de öne çıktı.

70. Emmy Ödülleri Adayları Açıklandı yazısı ilk önce bakınız üzerinde ortaya çıktı.


MGM, RoboCop Returns’ün Yönetmenliğini Neill Blomkamp’e Teslim Etti

District 9‘la ünlendikten sonra Elysium ve Chappie filmlerini çeken ama bu iki filmiyle de olumlu eleştiriler alamayınca stüdyo filmlerine ara verip Youtube’ta ücretsiz izlenen kısa filmlerle meşgul olan Neill Blomkamp stüdyo filmlerine döndü. Yönetmen bu yıl Chris Evans‘lı doğal afet filmi Greenland‘i çekecek. Bu filmden sonraysa RoboCop Returns adı verilen “devam” filmini çekmeyi planlıyor. Evet, yeni RoboCop filmi yeniden çevrim olmayacak, Paul Verhoeven’ın ilk filminin devamı olacak. Verhoeven’ın RoboCop filmi 1987’de vizyona girdikten sonra yönetmen ikinci filmi hazırlamaya başlamış ama bu devam filmi hiçbir zaman çekilememiş. Yapımcılar üç yıl aradan sonra 1990’da farklı senaristler ve yönetmenle ilk filmi devam ettirmişlerdi. Edward Neumeier ve Michael Miner‘in 80’lerde kaleme aldıkları senaryoyu şu sıralar Justin Rhodes (2019’da izleyeceğimiz Terminator‘ın senaristlerinden) düzeltiyor. Verhoeven’ın filmini de […]

MGM, RoboCop Returns’ün Yönetmenliğini Neill Blomkamp’e Teslim Etti yazısı ilk önce bakınız üzerinde ortaya çıktı.


Martin Scorsese, Joker Filminin Yapımcılığını Üstlenmeyecek, Başrol Joaquin Phoenix’in

Sonunda aylardır devam eden görüşmeler sonlandı ve Joaquin Phoenix kötü karakter Joker‘i oynamayı kabul etti. Todd Phillips‘in kaleme alıp yöneteceği isimsiz Joker filminin çekimlerine eylülde sadece 55 milyon dolar bütçeyle başlanacak. Film, DC’nin en düşük bütçeli filmi olacak. Daha önceki filmler hep 140 milyon dolardan fazlasına mal olmuştu DC’ye. Bu arada 80’lerde geçecek, karanlık ve deneysel bir film olacak Joker filmi. Yapımcılık için görüşülen Martin Scorsese‘yse ne yazık ki yapımcılığı üstlenmeyecek ama ortağı Emma Koskoff yapımcılar arasında yer alacak. THR’nin haberine göre film 2019’un sonlarına doğru vizyona girebilir. Bir ay önce filmdeki karakterlerden bazıları açıklanmış, Robert De Niro‘nun bir rol için düşünüldüğü söylenmişti. Bu arada Jared Leto‘nun durumunda bir değişiklik yok. Aktör, DC’yle çalışmaya, Joker’i oynamaya devam edecek. Hatta bir […]

Martin Scorsese, Joker Filminin Yapımcılığını Üstlenmeyecek, Başrol Joaquin Phoenix’in yazısı ilk önce bakınız üzerinde ortaya çıktı.


Sinefil Kafası: Tau Film İncelemesi

Sinefil Kafası'nın bu bölümünde Halil İbrahim Sağlam Netflix filmlerinden "Tau" filmini konuştu.

Sinefil Kafası: Tau Film İncelemesi yazısı ilk önce bakınız üzerinde ortaya çıktı.


Sinefil Kafası: Hayatımın Filmi / The Fountain

"Hayatımın Filmi" köşesinde her bölümde bir kişi hayatında derin izler bırakan bir filmi kendi tarzında, ona hissettirdiklerini anlatacak. Halil İbrahim Sağlam bu bölümde "The Fountain" filmi hakkında konuşuyor.

Sinefil Kafası: Hayatımın Filmi / The Fountain yazısı ilk önce bakınız üzerinde ortaya çıktı.


Martin Scorsese, Leonardo DiCaprio’lu Killers of the Flower Moon’u İlkbaharda Çekebilir

Geçtiğimiz yıl usta yönetmen Martin Scorsese‘nin The Irishman‘den hemen sonra, 2018 bitmeden Killers of the Flower Moon‘u çekmek istediği duyurulmuştu. Daha sonra bu proje geride kalmış, yönetmenin Teddy Roosevelt’in başkanlığına odaklanan bir film çekeceği açıklanmıştı. İki filmin de başrolleri yönetmenin favori oyuncusu Leonardo DiCaprio‘ya teslim edilmişti. Biz The Irishman‘in tamamlanmasını beklerken Scorsese cephesinden yeni bir haber geldi. Usta yönetmen, Killers… filmini ilkbaharda çekebilir. 1920’lerde geçip Oklahoma’daki cinayetleri konu alan bu filmin set tasarımcısı da duyuruldu. Scorsese’yle sıkça çalışan Dante Ferretti setleri tasarlayacak. Post prodüksiyonu devam eden The Irishman‘i 2019’da, Killers…‘ı 2020’de izleyebileceğiz -tabii Scorsese kararını değiştirip başka bir projesini önce çekmezse-.

Martin Scorsese, Leonardo DiCaprio’lu Killers of the Flower Moon’u İlkbaharda Çekebilir yazısı ilk önce bakınız üzerinde ortaya çıktı.


 

* info (et) rssokur.com
RSS linkinizi eklemek için bize mail atınız...