son haber | açılış sayfam yap | sık kullanılanlara ekle

Coin Comments

_  İYİ BİLİRİM
2  NENASIL RSS
7  İNTERNET MEDYASI RSS


Akira Kurosawa’nın Başyapıtı Ikiru Yeniden Çevrilecek

Sinema tarihinin en iyi yönetmenlerinden Akira Kurosawa‘nın işinden başka bir uğraşı olmayan yalnız ve yaşlı bir adamın, Kanji’nin (Takashi Shimura) kanser olduğunu öğrendikten sonra işini bırakıp hayatını yaşamaya başlamasını, ölmeden önce hayatın anlamını kavramaya çalışmasını konu alan klasik filmi Ikiru‘nun (1952) yeniden çevrileceği açıklandı. Deadline’ın haberine göre, Carol ve On Chesil Beach filmlerinin yapımcısı Stephen Woolley yeniden çevrimin yapımcılığını üstleniyor. Woolley bu filmin 1950’lerde Londra’da geçeceğini açıklamış. Henüz filmin senarist(ler)i ve yönetmeni duyurulmadı.

Akira Kurosawa’nın Başyapıtı Ikiru Yeniden Çevrilecek yazısı ilk önce bakınız üzerinde ortaya çıktı.


Maniac: İçimizdeki Şeytanlara Zülfikarlarla Saldıramadık

Netflix, sinemanın hiç dikkate almadığı, alsa da dağıtıma bile giremeyen bağımsız film olarak konumladığı fikirleri, önemli yıldızlarla, tüm dünyaya yaydığı bir yapım haline getirebiliyor. Maniac da bu tip bir yapım.

Maniac: İçimizdeki Şeytanlara Zülfikarlarla Saldıramadık yazısı ilk önce bakınız üzerinde ortaya çıktı.


I Think We’re Alone Now: Kıyamet Sonrası Amerika’da Yapayalnız İki İnsan

Can Rende, The Handmaid’s Tale ile Emmy alan Reed Morano'nun filmi I Think We’re Alone Now'ı yazdı...

I Think We’re Alone Now: Kıyamet Sonrası Amerika’da Yapayalnız İki İnsan yazısı ilk önce bakınız üzerinde ortaya çıktı.


Kidding: Patla Artık Truman!

Michael Gondry ve Jim Carrey ortaklığında bir dizi çekileceği açıklandığında herkes ortaya kalburüstü bir yapım çıkacağını az çok tahmin ediyordu. Kidding, tüm bu yüksek beklentileri aşacağını ilk iki bölümüyle kanıtladı.

Kidding: Patla Artık Truman! yazısı ilk önce bakınız üzerinde ortaya çıktı.


BoJack Horseman Evreni: Neşeli, Acıklı, Zeki ve Gerçek

Bir animasyondaki tek sınır sizin anlatma ve seyircilerin anlama kapasitesidir. Bu sınırlar içinde kaldığınızda yarattığınız evrenin kurallarını istediğiniz gibi koyabilirsiniz. BoJack Horseman, 5 yıldır animasyonun sunduğu fırsatları en iyi kullanan dizilerden biri oldu.

BoJack Horseman Evreni: Neşeli, Acıklı, Zeki ve Gerçek yazısı ilk önce bakınız üzerinde ortaya çıktı.


Marvel’ın Avengers 4 Sonrası Filmleri Netleşiyor

Her filmiyle oldukça iyi hasılatlar elde eden MCU’nun Avengers 4 sonrası filmleri (Faz/Phase 4 filmleri) yavaş yavaş belli oluyor. Kevin Feige tüm filmlerin Avengers 4‘un vizyonundan sonra açıklanacağını belirtmişti. Yani 2020-2025 yılları arasında vizyona girecek tüm filmler için 2019 yazını beklemek gerekebilir. Lakin bu filmlerden bazıları netleşmiş durumda. Dünkü haberlere göre The Eternals‘ın yönetmenliği için Chloe Zao‘yla anlaşılmış. Zao, Black Widow solo filmi için de stüdyoyla görüşmüş, belli ki Marvel yetenekli yönetmenle The Eternals filminde çalışmak istemiş. Film, MCU’nun Guardians of the Galaxy ile başlattığı kozmik tarafına odaklanacak, merkezde üzerilerinde deney yapılarak güçleri artırılan, neredeyse ölümsüz hale getirilen insanlar (Eternals deniyor) yer alacaklar. Guardians of the Galaxy Vol. 2‘da karşımıza çıkan Ego (Kurt Russell) da bu Eternals’ı yaratanlardanmış. Marvel Faz […]

Marvel’ın Avengers 4 Sonrası Filmleri Netleşiyor yazısı ilk önce bakınız üzerinde ortaya çıktı.


Harley & Joker ve Suicide Squad 2’nun Senaryoları Tamamlandı

DC‘nin takipçilerinin kafasını karıştıracak sayıda Joker projesi mevcut şu an. Hemen bunlara kısaca değineyim. Joaquin Phoenix‘li Joker filmi evrenle ilgisi olmayan, şimdilik devamı düşünülmeyen bir film. Çekimler hızla devam ediyor. Diğer projelerin tamamıysa Jared Leto‘lu. DC, David Ayer‘e Gotham City Sirens adlı filmi çektireceğini açıklamıştı, başroller Leto’yla Margot Robbie‘nin. Filmin iptal edilip edilmediğini bilmiyoruz. Açıklanan diğer projeyse Joker solo filmi. Leto’nun gönlünü almak için midir nedir, DC bir Joker filmi daha çektirmeyi düşünüyor. Ve son proje, Harley & Joker. Crazy Stupid Love‘ın yönetmenleri Glenn Ficarra ve John Requa senaryoyu bitirip stüdyoya teslim ettiklerini açıkladılar. Fakat filmin çekim tarihi henüz belli değil. Bu film, Harley’le Joker’in ilişkisine odaklanacak. Harley’nin Joker’le ilişkisi kötüye gidince Harley, Doktor Phil’i kaçıracak, olaylar gelişecek. Film, Dr. […]

Harley & Joker ve Suicide Squad 2’nun Senaryoları Tamamlandı yazısı ilk önce bakınız üzerinde ortaya çıktı.


Todd Haynes, Dry Run Adlı Filmle Sinemalara Dönecek

En son Wonderstruck filmini çeken ama bu filmiyle olumlu eleştiriler alamayan yönetmen Todd Haynes yeni projesini belirledi. Haynes, Matthew Carnahan‘ın kaleme aldığı Dry Run adlı filmi yönetecek. Film, Amerika’nın en ünlü ve zengin ailelerinden du Pont‘lara odaklanacak. E.I. du Pont, Fransız İhtilali zamanında (1799’da) Amerika’ya göç eder, burada barut, dinamit, plastik, resimler üretmeye başlar. Bazı çalışanları naylon ve teflonu icat ederler. Böylelikle du Pont’lar ülkenin en zenginlerinden oluverirler. Ailenin 3500’den fazla bireyinin olduğunu da belirteyim. Bu aileden John E. du Pont’un hayatı, güreşçi David Schultz’ı öldürüşü Foxcatcher filminde işlenmişti. Dry Run‘ın yapımcıları arasında Mark Ruffalo da yer alacak. Haberlere göre Ruffalo başrolü de üstlenmeyi düşünüyor ama henüz oyuncuyla görüşmelere başlanmamış. Aktör, Foxcather filminde Shultz’ı oynamıştı. Filmin çekim tarihi belli değil.

Todd Haynes, Dry Run Adlı Filmle Sinemalara Dönecek yazısı ilk önce bakınız üzerinde ortaya çıktı.


21 Eylül 2018 Vizyon Filmleri ve Haftanın Ödülleri

21 Eylül 2018 Vizyon Filmleri ve Haftanın Ödülleri arasında en dikkate değer yapım Banu Sıvacı'nın Güvercin'i gibi görünüyor. Geride kalan filmler maalesef türlerinin vasatı aşamayan örnekleri olabilecek gibi...

21 Eylül 2018 Vizyon Filmleri ve Haftanın Ödülleri yazısı ilk önce bakınız üzerinde ortaya çıktı.


Birds of Prey: Mary Elizabeth Winstead, Gugu Mbatha-Raw, Sofia Boutella’yla Deneme Çekimi Yapılıyor

Margot Robbie‘nin başrolünü ve yapımcılığını üstlendiği Birds of Prey filminin oyuncu kadrosunun hazırlıklarına başlandı. Bugünkü haberlere göre pek çok aktrisle deneme çekimleri gerçekleştirilmiş. Warner Bros. gelecek hafta da farklı aktrislerle deneme çekimlerine devam edeceği için şimdilik filmin başrolleri belli değil ama iki-üç hafta içinde oyuncu kadrosunun duyurulması bekleniyor. Deneme çekimlerine katılan aktrisler ve rolleri şöyle (rollerle ilgili daha fazla bilgi için bakınız): Huntress: Mary Elizabeth Winstead, Sofia Boutella, Christin Millioti, Margaret Qualley Dedektif Rene Montaya: Justina Machado, Roberta Colindrez Black Canary: Gugu Mbatha-Raw, Janelle Monae, Jurnee Smollett-Bell Filmin yardımcı karakterlerinden Cassandra Cain bu filmde 12 yaşında, Uzakdoğulu bir oyuncu tarafından oynanacak. Filmin kötüsü, Batman’in düşmanı Black Mask olacak. Batman ise DC’nin iki filmi Batman v Superman ve Justice League bekleneni […]

Birds of Prey: Mary Elizabeth Winstead, Gugu Mbatha-Raw, Sofia Boutella’yla Deneme Çekimi Yapılıyor yazısı ilk önce bakınız üzerinde ortaya çıktı.


 

* info (et) rssokur.com
RSS linkinizi eklemek için bize mail atınız...