son haber | açılış sayfam yap | sık kullanılanlara ekle

Coin Comments

_  İYİ BİLİRİM
2  NENASIL RSS
7  İNTERNET MEDYASI RSS


Rebecca Romanı Lily James ve Armie Hammer’ın Başrollerinde Tekrar Uyarlanacak

Rebecca romanı ilk kez 1940 yılında Alfred Hitchcock tarafından perdeye taşınmıştı. Klasik bir filme dönüşüp yönetmenin en ünlü filmlerinden olan Rebecca‘da Laurence Olivier‘le Joan Fontaine rol almışlardı. Genç bir kadının gizemli zengin bir adamla evlenmesini, soğuk ve ürpertici evde yaşarken adamın eski eşinin gölgesinde kalmasını konu alıyor roman ve film. İşte bu roman yakın zamanda tekrar sinemaya uyarlanacak. Filmi High-Rise, Free Fire‘ın yönetmeni Ben Wheatley yönetecek. Senaryoyu şu sıralar Game of Thrones spinoff’u The Long Night‘ı yazan Jane Goldman kaleme almış. Working Title Films şirketi başroller için Lily James ve Armie Hammer‘la anlaşmış. Netflix’te yayınlanacak bu filmde James, Bayan de Winter’ı, Hammer ise onun eşi Maxim de Winter’ı oynayacaklar. Haberlere göre yönetmenlik daha önce (2013’te) Nikolaj Arcel‘e teslim edilmiş. Senaryonun […]

Rebecca Romanı Lily James ve Armie Hammer’ın Başrollerinde Tekrar Uyarlanacak yazısı ilk önce bakınız üzerinde ortaya çıktı.


Aki Kaurismaki ve Renk Kullanımı

Sinemanın yaşayan en büyük ustalarından Aki Kaurismaki, 1996'daki bir röportajında, renk kullanımı ile ilgili ipuçları vermiş.

Aki Kaurismaki ve Renk Kullanımı yazısı ilk önce bakınız üzerinde ortaya çıktı.


Hakan: Muhafız: Ölçülü, Biçili, Planlı

Netflix'in ilk yerli yapımı dizisi Hakan: Muhafız'ın fragmanı yayınlandı. Fragmanı izlediğinizde Netflix'in planlarını neye göre yaptığını anlayabiliyorsunuz.

Hakan: Muhafız: Ölçülü, Biçili, Planlı yazısı ilk önce bakınız üzerinde ortaya çıktı.


1899: Dark’ın Yaratıcılarından Göçmenlik Üzerine Bir Dizi

Baran Bo Odar‘la Jantje Friese‘nin Netflix için hazırladıkları zamanda yolculuk dizisi Dark, Netflix’in en sevilen, yeni sezonu heyecanla beklenen dizilerinden olmuştu. Bu başarının ardından Netflix yaratıcılarla yeni içerikleri kapsayan bir anlaşma imzalamıştı. Bu anlaşma kapsamındaki yeni dizi bugün duyuruldu. Odar’la Friese, Netflix için 1899 adlı bir dizi hazırlayacaklar. Dizi adından da anlaşılacağı üzere 1899 yılında geçecek. Yeni bir yüzyılın heyecanı içerisindeki Avrupalı bir grup göçmen Londra’dan New York’a gitmeye hazırlanan bir gemiye büyük bir umutla binecekler. Denizdeyken başka bir gemi ve göçmenlerle karşılaştıklarında yolculukları beklenmedik bir dönüş alacak. Gemiyi incelemeye başladıklarındaysa burada bulacakları şey vaat edilen topraklara geçişlerini kabusa çevirecek. Netflix çekim tarihini henüz duyurmadı. Dark‘ın çekim aşamasındaki 2. sezonu 2019’da yayınlanacak.

1899: Dark’ın Yaratıcılarından Göçmenlik Üzerine Bir Dizi yazısı ilk önce bakınız üzerinde ortaya çıktı.


Eskişehir Uluslararası Film Festivali Başlıyor

Eskişehirli sinemaseverlerin her yıl merakla beklediği Eskişehir Uluslararası Film Festivali, bu yıl 16 – 24 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festival başkanı Prof.Dr. Erhan Eroğlu, festival yönetmeni Doç.Dr. S. Serhat Serter, festival başkan yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Yaprak İşçibaş ve Prof.Dr. N. Aysun Akıncı Yüksel, bu sabah düzenlenen basın toplantısında festivalle alakalı bilgilendirmelerde bulundular. 16 Kasım günü saat 18.00’de gerçekleştirilecek açılış töreniyle başlayacak festivalin programı yine oldukça zengin. Dünya festivallerinde övgülere boğulan Shoplifters, Climax, Burning, Cold War, Suspiria, Dogman, The House That Jack Built, The Man Who Killed Don Quixote, The Guilty, Pity, Girl, An Elephant Sitting Still gibi uluslararası birçok önemli filmin yanı sıra, eleştirmenler tarafından çokça beğenilen Anons ve İstanbul Film Festivali’nde Altın Lale kazanan Borç gibi merak edilen […]

Eskişehir Uluslararası Film Festivali Başlıyor yazısı ilk önce bakınız üzerinde ortaya çıktı.


Monster Maker: Stan Lee ve Alain Resnais’nin Başlamadan Biten Filmi

Stan Lee ve Alan Resnais'nin dostluğu, fransız yönetmenin usta çizgi romancıya bir mektup yazması ve tanışmak istemesiyle başladı.

Monster Maker: Stan Lee ve Alain Resnais’nin Başlamadan Biten Filmi yazısı ilk önce bakınız üzerinde ortaya çıktı.


Taziyeler, Stan Lee İçin…

Dünya üzerindeki birçok kişiye ilham veren kahramanların çizeri olan Stan Lee, yarattığı evrenlerin sinemaya ve TV’ye uyarlanmasıyla birlikte dolaylı da olsa, azımsanmayacak sayıdaki yıldızın kariyerine de altın dokunuşlarda bulundu. Bir okuyucu ya da bir profesyonel olarak Stan Lee’nin dokunuşlarından nasibini alan ünlü isimler, sosyal medya hesaplarından usta çizer için taziye mesajları paylaştılar. Bunlardan bazıları: Damn… RIP Stan. Thanks for everything. pic.twitter.com/TMAaDJSOhh — Ryan Reynolds (@VancityReynolds) 12 Kasım 2018 Thank you Stan Lee for making people who feel different realize they are special. — Seth Rogen (@Sethrogen) 12 Kasım 2018 Thank you Stan Lee. For your service in protecting our freedom and for your creativity and imagination! You were and will always be a SUPER HERO! pic.twitter.com/d1qpuImyzQ — Jamie Lee Curtis […]

Taziyeler, Stan Lee İçin… yazısı ilk önce bakınız üzerinde ortaya çıktı.


Stan Lee ve Geride Bıraktıkları

95 yaşında hayatını kaybeden Stan Lee, arkasında muhteşem bir hayal gücü ve zekayla kurulmuş dev bir evren bıraktı.

Stan Lee ve Geride Bıraktıkları yazısı ilk önce bakınız üzerinde ortaya çıktı.


Stan Lee Hayatını Kaybetti

Marvel'in kurucusu ve çizgi roman tarihinin en önemli figürlerinin başında gelen yazar, yayıncı, yapımcı Stan Lee, 95 yaşında hayatını kaybetti.

Stan Lee Hayatını Kaybetti yazısı ilk önce bakınız üzerinde ortaya çıktı.


Narcos Mexico’dan Son Fragman: Yine Etkileyici!

Narcos Mexico, iki karakterin gözünden, ABD'nin komşu ülkesindeki büyük uyuşturucu savaşına odaklanacak.

Narcos Mexico’dan Son Fragman: Yine Etkileyici! yazısı ilk önce bakınız üzerinde ortaya çıktı.


 

* info (et) rssokur.com
RSS linkinizi eklemek için bize mail atınız...