son haber | açılış sayfam yap | sık kullanılanlara ekle

Coin Comments

_  İYİ BİLİRİM
2  NENASIL RSS
7  İNTERNET MEDYASI RSS


Üç Harfliler: Beddua

Üç Harfliler adlı korku serisinin yeni halkası Beddua, lise günlerinden beri yakın bir grup arkadaşın bir şamanla tanıştıktan sonra değişen hayatlarını anlatıyor.


Atölye

Marsilya yakınlarında La Ciotat kasabası. Bir grup genç yazar adayı, bir atölye çalışması için ünlü yazar Olivia Dejazet'in rehberliğinde biraraya gelir. Gençlerden bir suç romanı yazmaları istenir. Romanında yarattığı katil karakterle kendini rahatsız edici şekilde özdeşleştiren asabi genç Antoine, atölyenin gidişatını tamamen değiştirir.

FilmCannes'da Belirli Bir Bakış bölümünde gösterildi.


Dümdüzz Adam

Film kendi hâlinde yaşamını sürdüren taksi şoförü Ferdi'nin, normal başlayan bir günde dedesi Cemşit ve yolda rastladıkları Kader'le birlikte yaşadıklarına odaklanıyor.


Tatlı Bela

Filmkapılarının önüne bırakılan bebeğin sorumluluğunu üstlenmek zorunda kalan üç arkadaşın hikâyesini anlatıyor


Ocean's 8

George Clooney'nin canlandırdığı Danny Ocean önderliğinde inanılmaz soygunlar gerçekleştiren bir çetenin maceralarını anlatan Ocean's serisinin, tamamı erkeklerden oluşan ekibin yerine tamamı kadın karakterlerden oluşan bir soygun ekibinin ele alındığı yeni halkası Ocean's 8, bu kez Debbie Ocean önderliğindeki bir takımın New York'taki soygun girişimini ele alıyor.


Aklın Gözü

Film,bir grup dahi öğrencinin geliştirdikleri teknolojiyle beraber girdikleri tehlikeli yolu konu alıyor.


Düş Kırgınları

Kuzey ve Sami, yıllarca dünyayı yaşanır kılmak için mücadele vermiş, işkenceler görmüş, acılar çekmişlerken artık kendi yaşamları yaşanamaz haldedir. Değil ülkelerinin, dünyanın acılarını omuzlamış bu kuşaktan artık yanlarında ne bir arkadaşları vardır, ne dünya yaşanacak bir yerdir, ne de geçmişten kopmaları mümkündür. Gelecek yoktur. Kuzey ölümü bekler. Sami, Kuzey'i. Bir gün Ege'nin şirin kasabasına hayat fışkıran, güzeller güzeli Şafak'ın gelmesiyle Kuzey farklılaşır gibi olsa da, kendini Şafak'a bırakmaz. Şafak, Kuzey'e âşık olurken, Kuzey Şafak'ı sadece sevmek ister. Onu da beceremez. Şafak, sadece 22 gün içinde, kezlerce Kuzey'den ayrılır, ama geri döner, arabasıyla çıktığı son ayrılış yolunda kaybolur. 5 yıl boyunca bulunamaz. Kuzey'in kendince arayışı devam eder…


Sen Kiminle Dans Ediyorsun?

Burak Aksak'ın yönettiği Sen Kiminle Dans Ediyorsun?, hayatındaki problemleri dansla aşmaya çalışan Aysel ile gittiği dans okulundaki hocasının öyküsünü konu ediniyor.


Coco

Miguel, ailesinin nesiller boyu süren yasağına rağmen idolü Ernesto de la Cruz gibi başarılı bir müzisyen olmanın hayalini kuruyordur. Çaresizce yeteneğini kanıtlamaya çalışan Miguel, kendini etkileyici ve renkli Ölüler Şehri'nde bir dizi gizemli olay zincirini takip ederken bulur. Bu sırada çekici bir oyunbaz olan Hector'la tanışır ve birlikte Miguel'in aile geçmişindeki asıl hikâyeyi ortaya çıkartacak olağanüstü bir yolculuğa çıkarlar.


Ayla

Türkiye'nin Oscar için aday gösterdiği film olan Ayla, Kore Savaşı sırasında kimsesiz bir şekilde bulduğu beş yaşındaki bir kızın yaklaşık bir buçuk yıl boyunca bakımını üstlenen Astsubay Süleyman Dilbirliği ile Ayla adını verdiği kız çocuğunun hikâyesini anlatıyor.

1950 yılında Kuzey Kore, Güney Kore' ye saldırdığında Birleşmiş Milletler' in yaptığı yardım çağrısı sonucu Türkiye, Kore'ye bir tugay gönderir. Her şey gönderilen tugayın içindeki askerlerden birisi olan Süleyman Astsubay'ın savaş meydanında annesi babası öldürülmüş küçük bir kız bulmasıyla başlar. Süleyman Astsubay bulduğu 5 yaşındaki küçük kıza ay gibi yüzü olduğu için Ayla ismini verir. 15 ay boyunca Ayla'nın bakımını üstlenen Süleyman Astsubay'ın artık Türkiye' ye dönmesi gerekmektedir. Ayla'yı bırakıp gitmek istemeyen Süleyman, Ayla'yı Türkiye'ye götürmek için birçok yolu dener ancak bir türlü Kore yasalarını aşıp Ayla'yı Türkiye'ye dönerken yanına alamaz. Savaş günlerini geride bıraktıktan 60 yıl sonra Ayla ve Süleyman tekrar bir araya gelirler.


Borg/McEnroe

Gerçek bir tarihi spor olayına dayanan film, dönemin en başarılı tenisçileri Björn Borg ve John McEnroe'nun, 1980 yılında Wimbledon Turnuvası'ndaki karşılaşmalarını anlatıyor.


The Bookshop

Florence Green, bir sahil kasabasında kitapçı açmaya karar verir. Başlarda her şey yolundadır hatta Florence, kasaba halkına ödünç kitap vererek kitapçıyı kütüphaneye bile çevirmiştir. Ne var ki, kasabadan inatçı bir kadınının da kitapçı olan tarihi bina ile ilgili Florence'ın bilmediği başka planları vardır.


Zohak

Filmbüyük bir travmayı atlattıktan sonra hayatına devam etmeye çalışan Canan'ın karşısına çıkan doğaüstü güçle mücadelesini anlatıyor.


Ayin

Ari Aster'ın ilk uzun metrajı, annesinin ölümünün ardından geçmişindeki korkunç sırları keşfetmeye başlayan Annie'nin hikâyesini anlatıyor.


Sihirli Müze

Film, sihirli bir müzeyi ve tüm şehri kurtarmak zorunda olan Harvie ve dostlarının macerasını anlatıyor.


Sevimli Tekneler

Büyük bir fırtınada Büyük Liman'dan çağrı alan genç kurtarma botu Elias, cesur bir kurtarma operasyonu yapar ve kahraman ilan edilir. Elias Büyük Liman'da çalışmaya başlayabileceğini öğrendiğinde çok mutlu olur. Kendisine yeni bir hayat kuran Elias, Büyük Liman'ın sandığı kadar muhteşem bir yer olmadığını görür.


Cumali Ceber 2

2017 yapımı Cumali Ceber: Allah Seni Alsın'ın devam filmi, mahallesindeki huzur evinin yıkımını engellemeye çalışan Cumali Ceber'in hikâyesini mizahi bir dille anlatmaya çalışıyor.


Jurassic World: Yıkılmış Krallık

Film Jurassic World'ün dinozorlar tarafından yıkılmasının üzerinden dört yıl sonra, adada yanardağının harekete geçmesiyle Owen ve Claire'in dinozorları kurtarma çabasını konu alıyor.


Acı Tatlı Ekşi

Murat ve Duygu çocukluklarından beri birbirine aşıktır. Üniversiteden mezun olurken Murat Duygu'ya evlenme teklif eder. Oysa Duygu'nun gerçekleştirmek istediği hayalleri vardır. Beş sene sonra yeniden birleşmek üzere bir ayrılık anlaşması yaparlar. Halbuki hayatın onlar için başka sürprizleri vardır.


Deniz ve Güneş


Cin-i Ayet

Salih, hayatını cinlerle mücadeleye adamış yalnız bir adamdır. Henüz çocukken annesine musallat olan ve ailesini katleden cinlerden intikam almak için elinden gelen her şeyi yapan Salih, kendisini, kurallarını İfrit ordusunun padişahı Se'nik'in belirlediği bir lanetin içinde bulur.


Ahlat Ağacı

Film, üniversiteyi bitirdikten sonra yazdığı kitabı bastıracak parayı bulma adına memleketine dönen, ailesiyle ve geçmişte tanıdığı insanlarla yüzleşme sürecine giren Sinan'ın hikâyesini konu alıyor.


Kitap Kulübü

Filmaşkı geride bırakan dört yakın arkadaşın başlattıkları kitap kulübüyle değişen yaşamlarını anlatıyor.


Sürükleniş

Gerçek bir hikayeden uyarlanan Adrift, tanıştıktan kısa süre sonra birbirlerine aşık olan ve hayatlarının macerasına yelken açan iki insanı konu alıyor.


Kasırgada Vurgun

Film, bir suç ekibinin, kasırga tehdidi karşısında fırsattan istifade ederek ABD Mint tesisine sızıp 600 milyon dolar çalma girişimini konu alıyor.


Cüce Dedektif Şerlok

Sevimli Cüceler Cino ve Jülyet'in sevilen bahçe cüceleri, Londra'da yepyeni bir macera için geri döndüler.


Peter Pan ve Tinker Bell: Sihirli Dünya

Kaptan Kanca ve korsanları uzun süredir Peter Pan'ın peşindedirler. Gizli adada ise aslında herkes mutludur ve her gün eğlenceli geçmektedir. Bir gün kötülük peşindeki Kaptan Kanca, Peter Pan ve arkadaşlarını ele geçirir.


Hürkuş: Göklerdeki Kahraman

Film Türk havacılık tarihinin önemli isimlerinden Vecihi Hürkuş'un hikâyesini ele alıyor


Azraille Dans

Kardeşi Hasan ve annesi Gülizar ile küçük bir Ege kasabasında yaşayan, hırsızlık yapan Niyazi'nin Azrail'le olan yüzleşmesi.


Hiçbir Zaman Burada Değildin

Jonathan Ames’in aynı isimli romanından sinemaya uyarlanan You Were Never Really Here, Kevin Hakkında Konuşmalıyız/We Need To Talk About Kevin adlı muhteşem filmden sonra 6 yıllık bir ara veren yönetmen Lynne Ramsay'in dönüş filmi.

Film, bir savaş gazisinin şehrindeki seks ticaretini önlemesi adına verdiği mücadeleyi konu alıyor.


Kâfir

Yasemin, kardeşi Ayşe ile birlikte yaşar. Nişanlısı Ufuk ile de mutlu bir birliktelikleri vardır. Yaşadıkları güzel hayat Ayşe'nin gördüğü bir kabusla sarsılır. Aslında gerçeklerin kardeşlere musallat olduğu evlerinde bir anda dengeler bozulmaya başlar. Yasemin, kâfir bir büyücü tarafından kendilerine yapılan çok kötü bir büyünün tesiriyle onlara musallat olan Cuhenna kabilesinden bazı varlıkların hazırladıkları kötü bir sürecin içine sürüklenmiştirler.


Yol Kenarı

Yol Kenarı; bir kıyı kasabasının civarında yaşanan tuhaf olayları ve başlarına gelenleri kıyametin habercisi olaylar olarak gören ahalisini konu alıyor.


Küçük Cadı

Ormanın en iyi cadısı olmaya karar veren ve kuzgunu Abraxas ile bir maceraya atılan genç bir cadının hikâyesi


Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi

Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi, Star Wars evreninde genç Han Solo'nun yeraltı dünyasındaki suç dolu ortamdaki maceraları sırasında uzun süre yoldaşı olacak olan Chewbacca ve Lando Calrissian gibi Star Wars evreninin sevilen karakterleriyle yolunun kesişmesini anlatıyor.


3 Vakte Kadar

Çocukluğundan beri aşık olduğu kişiye açılmanın yollarını arayan Hasan'ın hikâyesine odaklanıyor.


Bal Kaymak

Küçük ve masum Bade'nin, bir dargın bir barışık olan dedesi ve ninesiyle geçirdiği yayla günlerine odaklanan bir yerli yapım.


Kiraz Mevsimi

Yerli film, babasıyla yaşadığı kasabanın hayallerini gerçekleştirmesine izin vermediğini düşünen Yılmaz'ın bir maden ocağında çalışmaya başlamasıyla gelişen olayları ele alıyor.


Partilerde Kız Tavlama Sanatı

Sex Pistols müzik grubunun büyüsüne kapılmış olan her genç punk olmak istemektedir. Punk kraliçesi Boadicea'nın partisine sızan Enn, partide Zan'le tanışır ve aşık olur. Ancak bu gençler aslında Dünya'ya gönderilmiş olan uzaylılardır. Gizemli sır meydana çıkınca sevdiği kızı kurtarmak isteyen Enn, yardım için Boadicea ve takipçilerine döner.


Deadpool 2

Vanessa ile mutlu ilişkisini sürdüren Deadpool'un düzeni, Cable'ın gelmesi ile sarsılır. Cable gelecekte tehdit oluşturacak bir çocuğun peşindedir ve Deadpool, Cable'ı durdurabilmek için süper güçlere sahip bir ekibi toplar. Bu birbirinden farklı karakterlerden oluşan X-Force ekibi, Deadpool'la birlikte savaşmaya hazırdır.


Tutsak

Film akıl hastanesinde geçen bir hikayeyi konu alıyor. Doktor Doğan ve baş hekim Halil hastalara ilginç tedaviler uygulamaktadır ve zamanla hastane içinde yaptıkları ortaya çıkar.


Kral Şakir Oyun Zamanı

BKM yapımı animasyon film, laboratuvar deneyi sonucu açılan kapı ile birlikte kendilerini cep telefonu oyunlarının dünyasında bulan Şakir ve ailesinin hikâyesini anlatıyor. Seslendirme kadrosunda Atilla Şendil, Levent Ünsal, Mustafa Oral, Didem Atlıhan, Sema Kahriman gibi isimler var.


Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok

Salim genç ve içine kapanık bir cinayet masası dedektifidir. Ayrılmış olduğu karısından küçük bir kızı vardır. Salim, bir cinayet davası üzerine çalışırken, bir süredir devam etmekte olduğu göz tedavisinin sonuç vermediğini ve zamanla tamamen kör olacağını öğrenir. İlgilendiği davada öldürülen kişinin karısı Handan Hanım'ın da kör bir piyanist olması, Salim'in durumunu daha da ilginç kılar.


Şaşkınlar Çetesi

Nedim hapishanede hırsızlığa tövbe eder. Pişman olur ve hapiste geçirdiği zamanda aklına gelen fikirle müthiş bir icat keşfetmiştir. Hapisten çıkar çıkmaz yaptığı icadın seri üretimine geçip, memlekete faydalı işler yapmanın hayalini kurarken gizemli bir kadınla tanışır ve kendini yeni bir soygunun planını yaparken bulur.


Avengers: Sonsuzluk Savaşı

Dünyanın kaderi yeniden tehlikeye girmiştir. Sonsuzluk taşlarının peşine düşen Thanos, dünyanın yaşadığı en büyük tehdittir. İnsanlığın kaderi, bir kez daha, insanlığın geleceği için savaşmaya ant içmiş kahramanlarımızın elindedir. Bu büyük tehdit için ekipler yeniden birleşmelidir.


Fındık İşi 2

Sincap Surly ve arkadaşları muhteşem bir fındık dükkanında yaşarlar. Bütün gün yerler içerler eğlenirler. Bir gün bir kaza olur ve evsiz kalırlar, parka giderler. Surly doğada pek rahat edemez. Bir gün, tam alışıyorlarken kötü bir haber gelir: Bu park insanlar için bir lunaparka dönüştürülecektir.


Kelebekler

30 yıl ayrılıktan bir baba 3 çocuğunu evlerine çağırır. Kardeşler bu garip köye doğru yola çıkarlar. Birbirini çok az tanıyan bu üç kardeş köye vardıklarında babalarının öldüğünü öğrenirler. Babaları, vasiyetinde kelebeklerin bu köye geliş zamanında gömülmeyi istemiştir.


Bizim Köyün Şarkısı

Film, babalarının doğduğu köye geri dönme kararı veren, şehir yaşamından sonra köy yaşamına uyum sağlamaya ve yeni arkadaşlar edinmeye çalışan Çınar ve Zeynep'in hikâyesine odaklanıyor. Filmde TV şovu Güldüy Güldüy çocuk ekibi rol alıyor.


Mekânlar ve Yüzler

88 yaşındaki efsane Agnès Varda, duvarlara yapıtlar bırakan genç JR ile birlikte Fransa’nın köylerini gezdi.fotoğraflar çekti, çektikleri fotoğrafları sergiledi.Mekânlar ve Yüzler, iki sanatçının sanat, yaşlanmak, paylaşmak ve gezmek hakkında ürettikleri özel bir belgesel


Ailecek Şaşkınız

Ferhat ve Gökhan çocukluk arkadaşıdır. Ferhat'ın babasının emekli olup şirketten ayrılması sonucu, Ferhat aile şirketleri olan inşaat firmasının başına geçer. Bu ayrılmaz ikili kendilerini bir hırsızlık olayının içinde bulur. Ferhat'ın atı çalınır. Bu durum Elif'le yollarını kesiştirir. Elif'in olayın üzerine eğilmesiyle, hırsızlığın ardındaki sır perdesi aralanır.


 

* info (et) rssokur.com
RSS linkinizi eklemek için bize mail atınız...