son haber | açılış sayfam yap | sık kullanılanlara ekle

Coin Comments

_  İYİ BİLİRİM
2  NENASIL RSS
7  İNTERNET MEDYASI RSS


AK Parti, Bayburt Milletvekili Adayı’nı Kültür Merkezinde Tanıttı

AK Parti Bayburt Milletvekili Aday tanıtımını Kültür Merkezi Salonunda gerçekleştirdi.


Fetani Battal konvoylarla karşılandı..

AK Parti Bayburt Milletvekili adayı Fetani Battal, Aydıntepe yol ayrımında konvoylar eşliğinde karşılandı.


Esnaf Odalarından 'akaryakıt' müjdesi

Bayburt Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Selahattin Karaman ve Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Halil İbrahim YÖNEY TESK Esnaf kart tanıtım toplantısında Esnaf kart hakkında açıklamalarda bulundular.


Okuma yazma kursunu tamamladılar..

Vali Ali Hamza Pehlivan, okuma yazma seferberliği diploma törenine katıldı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile eşi Hanımefendi Emine Erdoğan’ın himayelerinde ülke genelinde başlatılan okuma yazma seferberliği kapsamında açılan kurslara katılarak eğitimlerini tamamlayan vatandaşlara düzenlenen törenle diplomaları verildi.


MİLLİ FUTBOLCU HAKAN ÇALHANOĞLU VALİ ALİ HAMZA PEHLİVAN’I ZİYARET ETTİ

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından Milan'da forma giyen milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu, tatil için geldiği memleketi Bayburt'ta Vali Ali Hamza Pehlivan'ı ziyaret etti.


Hakan Çalhanoğlu, Bayburt'ta Adabaşı İlkokulu öğrencileri ile bir araya geldi

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından Milan'da forma giyen milli oyuncu Hakan Çalhanoğlu, tatil için geldiği memleketi Bayburt'ta köy okulundaki öğrencilerle buluştu.


22 MAYIS DÜNYA OBEZİTE GÜNÜ

Bayburt İl Sağlık Müdürü Dr. İlker Hancı 22 Mayıs Dünya Obezite Günü olması münasebetiyle yazılı bir açıklama yaparak obezite konusunda şunları ifade etti;


Arıcılara Arı Ürünlerinin Sağlıkla İlişkisi Anlatıldı

Bayburt Üniversitesi Arıcılık Araştırma, Geliştirme ve Uygulama Merkezi, bölgedeki arıcıları bilgilendirmek amacıyla ‘Arı Kovanından Gelen Sağlık’ konferansı düzenledi.


VALİ PEHLİVAN İFTARDA DELİGÖZ AİLESİNE KONUK OLDU

Vali Ali Hamza Pehlivan Zahit Mahallesi’nde ikamet eden Erdal ve Sevim Deligöz çiftinin iftar sofrasına konuk oldu.


Sokak Sağlıklaştırması Projesi Başladı

Bayburt’u tarihi dokusuyla tekrar buluşturmak adına çalışmalarını sürdüren ve bu minvalde Karasakal Mahallesinde bulunan tarihi Bayburt evinin restorasyonunu gerçekleştiren Bayburt Belediyesi Semerciler Caddesinde de Sokak Sağlıklaştırması projesine başladı.


VALİ ALİ HAMZA PEHLİVAN ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER İLE İFTAR SOFRASINDA BİR ARAYA GELDİ

Vali Ali Hamza Pehlivan Şehit aileleri ve gaziler onuruna iftar yemeği verdi. İftar öncesi masaları tek tek dolaşarak misafirleri ile hasbihal eden Vali Pehlivan Ramazanlarını tebrik etti.


Bayburt Belediyesi İlaçlama Mesaisine Devam Ediyor

Bahar aylarının gelmesi ve hava sıcaklarının artması ile beraber Bayburt Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri Nisan ayından itibaren başlattığı ilaçlama çalışmalarını hızlandırdı.


Eyüpsultan Bayburt Derneği İftarda hemşerilerimizi bir araya getirdi.

Eyüpsultan Bayburt Derneği İftarda Hemşerilerimizi bir araya getirdi.


Aydıntepe'de Umre ve Altın Ödüllü Temel Dini Bilgiler Yarışmasının hazırlıkları tamamlandı.

Aydıntepe'de Umre ve Altın Ödüllü "Temel Dini Bilgiler Yarışması" hazırlıkları tamamlandı. Ödüllü sınav 15 Ekim 2018 tarihinde...


Saadet Partisi Bayburt milletvekili adayı Murat Gürbüz

Saadet Partisi Bayburt adayını açıkladı.Bayburt adayı halen Almanya da yaşayan Murat Gürbüz oldu.


Bayburt Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclis Toplantısı Vali Ali Hamza Pehlivan başkanlığında gerçekleştirildi.

Öğretmen Evi’nde gerçekleştirilen toplantı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Divan Teşekkülü’nün ardından toplantı açılış konuşmasını gerçekleştiren Vali Pehlivan, toplantının hayırlara ve güzel hizmetlere vesile olmasını temenni etti.


15 Temmuz Zaferi Etkinlikleri Kapsamın da Çok Farklı Bir Yarışma!

“ Ayın Cümlesi Yarışması” Başladı Bayburt Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin koordinatörlüğün de Bayburt Belediyesi,Bayburt Üniversitesi başta olmak üzere ÖĞDER,EĞİTİM-BİR SEN,BİRLİK VAKFI,BAY-ÇED, İlim Yayma Cemiyeti, İHH gibi pek çok sivil toplum örgütünün katkısaı ve desteği ile gerçekleştirilen yarışmaya ilimizdeki tüm ortaöğretim(Lise)ve üniversite öğrencileri katılabilecektir.


BÜYÜK İFTAR PROGRAMI 26 MAYIS’TA WOW OTELDE

Bayburt Eğitim Kültür ve Hizmet Vakfı , Bayburt Kültür ve yardım Derneğinin birlikte düzenledikleri iftar programı İstanbul Bakırköy Wow otelde yapılacak.


AK Parti'de aday listesi belli oldu!

27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin milletvekili aday listeleri YSK'ya teslim edildi.


AK Partinin Bayburt Adayı Fetani Battal

AK Parti 24 Haziran 2018 seçimi milletvekili adayları belli oldu.AK Partinin Bayburt Adayı Fetani Battal oldu.


CHP milletvekili adayları belli oldu

CHP, 24 Haziran seçimlerinde milletvekili olmak için yarışacak isimleri açıkladı. Merkez Yürütme Kurulu ve Parti Meclisi toplantılarının ardından açıklanan listede birçok yeni isim dikkat çekiyor. Aday listesinde, Kemal Kılıçdaroğlu İzmir 2. bölge 1. sıradan aday olurken, cezaevinde olan Enis Berberoğlu ise İstanbul 2. bölge 1. sıradan aday gösterildi. Hemşerimiz Gökhan Zeybek 2. Bölge 7. Sıradan aday oldu.


Bayburt’ta Coşkulu 19 Mayıs Kutlaması

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Bayburt’ta, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına katıldı.


Seçim Öncesi İddialı Konuştu

Maliye Bakan Naci Ağbal, AK Parti Bayburt İl Başkanlı tarafından Şair Zihni Kültür Merkezi’nde düzenlenen Teşkilat Buluşmasında, Bayburtlulardan helallik istedi ve 24 Haziran’da yapılacak olan seçimler öncesi iddialı konuştu.


AVRUPALI GENÇLER BAYBURT TA KENTLEŞME KONUSUNU İNCELEDİ

Avrupa birliği Erasmus+ programı gençlik projeleri kapsamında Marmara Üniversitesi spor yöneticiliği kulübünün Türkiye Ulusal Ajansı desteğiyle organize ettiği “Urbanization must give new reaction!” başlıklı projeyle Türkiye, Azerbaycan, Macaristan, Romanya, Slovakya ve Ukrayna’dan olmak üzere, 6 ülkeden 36 genç 8-15 mayıs tarihleri arasında Bayburt’u etkinlikler düzenlediler.


Ümraniye Derneği de Ramazan standını açtı.

İstanbul Ümraniye Belediyesi Ramazan ayında her yıl olduğu gibi bu yılda 30 il Derneğine stant yeri verdi.


Ümraniye Derneği ,iftarda hemşerilerimizi bir araya getirdi.

Ümraniye Bayburt İli ve İlçeleri kalkındırma derneğinin Ümraniye belediyesi işbirliğiyle düzenlediği iftar programında hemşerilerimiz ve Derneklerimiz iftarda buluştular.


İFTARDAN SONRA AÇIĞIZ

Bayburt Ağız ve Diş Sağlığı merkezimiz ramazan aynda hastalarımıza daha iyi hizmet verebilmek için iftar sonrası haftada iki gün AÇIK OLACAK.


MANTAR ZEHİRLENMELERİNE DİKKAT ÇEKİLDİ

İl Sağlık Müdürümüz Dr. İlker HANCİ Son haftalarda yağışların bol olması nedeni ile yabani mantarların artış göstermesi üzerine bir açıklama yaparak konuya halkımızın dikkatini çekmek istedi.


İÇME VE KULLANMA SULARINA DİKKAT

İl Sağlık Müdürlüğümüz son haftalarda yağışların bol olması sebebiyle kontrolsüz sulara basın açıklaması ile dikkat çekmek istedi. Halk Sağlığı Uzmanımız Dr. Barış CAN bu konu hakkında şu bilgileri paylaştı.


OKULLARDA SAĞLIK KONULU EĞİTİMLER HIZLA DEVAM EDİYOR.

OKULLARDA SAĞLIK KONULU EĞİTİMLER HIZLA DEVAM EDİYOR.


ÜREME SAĞLIĞI MODÜLER EĞİTİMLERİ

Sağlık Bakanlığının 2010/83 sayılı genelgesi gereğince Aile Hekimlerinin ve Aile Sağlığı Elemanlarının Üreme Sağlığı Eğitimi alması ve hizmet içi eğitimlere katılması gerekmektedir.


İki Yavru Köpek Korumaya Alındı

Bayburt’ta annelerinden uzaklaştırılmış 2 yavru köpek koruma altına alındı.


Bilim ve Sanat Merkezi TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı sergisini düzenledi.

Merkez Müdürü Aydın Doğan’dan bilgiler alan Vali Pehlivan merkezde düzenlenen bilim fuarının kendilerini sevindirdiğini söyledi. Bilim ve Sanat’a önem veren ülkelerin kalkınma ve gelişimde önde olacağını belirten Vali Pehlivan, “TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarlarının sayısını ilimizde iki katına çıkarmayı hedeflemiştik. Hedefi tutturduk ve bu sene 27 okulumuz bünyesinde bu etkinlikleri gerçekleştirdik. Bilim ve Sanat Merkezi’mizde de bu etkinliğin yapılmasından dolayı memnuniyet duyuyoruz. Desteklerinden dolayı TÜBİTAK’a, hazırlıkları organize eden Milli Eğitim ve Okul Müdürlüklerimize,Öğretmen ve Öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.


AÇIK KAPI BİRİMİ BAYBURT’TA HİZMET VERMEYE BAŞLADI

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İlde “Açık Kapı-Milletin Kapısı” adı altında, vatandaşların kamu hizmetlerinden daha etkin, verimli ve hızlı bir şekilde faydalanabilmesini sağlamak için hayata geçirilen proje kapsamında Bayburt İlimizde de kurulan Açık Kapı birimi hizmet vermeye başladı. Valilik hizmet binası giriş katında oluşturulan Açık Kapı Masası ile vatandaşların taleplerinin alınması, elektronik ortama aktarılıp proje kapsamında kurulan büroda takibi sağlanarak başvurularının en kısa sürede çözüme kavuşturulması hedefleniyor.


VALİ ALİ HAMZA PEHLİVAN ENGELLİLER HAFTASI DOLAYISIYLA DÜZENLENEN ETKİNLİĞE KATILDI

Vali Ali Hamza Pehlivan, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen etkinliğe katıldı. Etkinlikte konuşan Vali Pehlivan 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında ülkemizde çeşitli etkinlikler gerçekleştirildiğini söyledi. Geçtiğimiz günlerde de Anneler Günü’nün kutlandığını anımsatan Vali Pehlivan engelleri bireylerin ailelerine özellikle anne ve babalarına şükranlarını sunduğunu kaydetti.


VALİ PEHLİVAN ÇİFTÇİLERİ İŞLETMELERİNDE ZİYARET ETTİ

Vali Ali Hamza Pehlivan Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle, Tomlacık, Oruçbeyli ve Kırkpınar köylerinde çiftçileri ziyaret etti.


BAYBURT'TA CEZAEVİ FİRARİSİ VE ARANAN ŞAHIS YAKALANDI

Bayburt’ta hırsızlık suçlarından 7 yıl 8 ay 3 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan cezaevi firarisi düzenlenen operasyonla yakalandı.


MÜSİAD BAYBURT SAVUNMA SANAYİİ KONULU TRABZON’DAKİ 98. GİK TOPLANTISINA KATILDI

MÜSİAD Trabzon ev sahipliğinde, DoubleTree by Hilton Trabzon otelinde “Yerli ve Milli Savunma Sanayi” ana temalı 98. Genel İdare Kurulu (GİK) İki gün süren toplantıya Trabzon Valisi Yücel Yavuz, AK Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu konuklarla ilgilendi.


SAĞLIK İÇİN HAREKET ET

ÖĞRENCİLER İLE 10 MAYIS SAĞLIK İÇİN HAREKET ET GÜNÜ ETKİNLİĞİ YAPILDI.


17 Mayıs 2018 Dünya Hipertansiyon Günü

Bayburt İl Sağlık Müdürü Dr. İlker HANCİ 17 Mayıs Dünya Hipertansiyon Günü olması münasebetiyle yazılı bir açıklama yaparak hipertansiyon konusunda şunları ifade etti;


TANAP Tarafından Desteklenen Organik Arıcılık Projesi’nin Açılış Töreni Yapıldı

Bayburt Üniversitesi tarafından yürütülen ve TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları’nın desteklediği ‘Organik Arıcılığın Geliştirilmesi ve Yaygınlaştırılması’ projesinin açılış töreni Demirözü Meslek Yüksekokulu’nda yapıldı.


Aile Yaşam Merkezi’nden Anneler Günü Programı

Yaptığı çeşitli etkinlikler ve düzenlediği kurslarla Bayburt’ta yaşayan bayanların sosyal ve kültürel hayatlarına oldukça büyük katkıda bulunmanın yanında kendilerini geliştirmelerini de sağlayan Bayburt Belediyesi Aile Yaşam Merkezi Anneler Gününü de unutmadı.


Aydıntepe İlçesinde Kitap Şenliği

Aydıntepe’de Kitap Şenliği,Okumak İnsanı Özgürleştirir…


1 MİLYON ÇİFTÇİYE DESTEKLEME MÜJDESİ…

Anadolu Ajansının Editör Masası programına konuk olan Maliye Bakanı Naci AĞBAL, çiftçilere yönelik yapılan arazi desteklemeleri ile ilgili müjdeli açıklamalarda bulundu. Çiftçilere verilen tarımsal desteklemelerde tapu şartını kaldırarak araziyi işleyene destek verilmesi yönünde 3 bakanlığın çalışma yaptığını belirten Maliye Bakanı AĞBAL, hazineye ait tarım arazilerini ecrimisil ödeyerek kullanan çiftçilere kiralama kolaylığı getirilerek desteklemelerden yararlanabilmelerinin önünü açacaklarını ifade etti. Söz konusu düzenlemelerin hayat geçmesi ile yaklaşık 1 milyon çiftçinin tapu mülkiyet sorunlarından kaynaklanan destekleme mağduriyeti giderilmiş olacak.


Ramazan’da Bayburt’un Adresi Taşhan Olacak

Bayburt Belediyesi’nin her Ramazan ayında organize ettiği geleneksel iftar etkinliklerinin adresi yine tarihi Taşhan olacak.


Ramazan Standı Bu Yıl’da Bağcılarda ve Esenlerde açıldı.

STANTLAR HAZIR.. Bayburt Gelenekleri “Ramazanda” İstanbul’da yaşatılıyor.Ramazan Standı Bu Yıl’da Bağcılarda ve Esenlerde açıldı.


Can-u Can ızgara Köfte salonunun 3.sü Mimarobada açıldı.

Bayburt Oruçbeyli köyünden hemşerimiz Bayram Yıldırım ve Haluk Üzülmez ‘in açtıkları Can-u Can ızgara ve Köfte salonu Büyükçekmece Mimaroba semtinde açılışı yapılarak hizmete başladı.


TUBİTAK BAŞKANI MANDAL, 2023 VİZYONLARINI ANLATTI

TUBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Bayburt Üniversitesi’nde toplanan 35. Mühendislik Dekanları Konseyi toplantısında, 2023 vizyonu ve TUBİTAK’ın geleceğe bakışı hakkında bilgi verdi.


10. Yıl Haftası 'Dede Korkut Ödülleri' İle Devam Ediyor.

Bayburt Üniversitesi 10. Yıl Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Haftası’nın son günü, bilim, kültür ve müzik etkinliklerine sahne oldu. Gün içinde, Mühendislik Dekanları Konseyi toplantıları, Geleneksel Dede Korkut Ödülleri Töreni ve Konser düzenlendi.


Prof. Dr. Fazlıoğlu, ‘İslam Felsefesi’ Üzerine Düşüncelerini Paylaştı

Geleneksel Dede Korkut Bilim, Kültür, Sanat ve Edebiyat Ödülleri ‘Bilim’ Ödülünü almak üzere Bayburt’a gelen Prof. Dr. İhsan Fazlıoğlu, ödül töreni sonrasında bir konferans verdi.


ABD’nin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs’e Taşımasına Tepki!

ABD’nin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasına tepki göstermek ve Fransa’da Yüce Kitabımız Kuran-ı Kerim hakkında yayımlanan hadsiz bildiriyi lanetlemek için Bayburt’ta Türk Dünyası Parkında İHH Tarafından Basın Açılması Yapıldı.


Bayburt Üniversitesi Öğrencileri Güreş Şampiyonasından Madalyalarla Döndü

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) tarafından düzenlenen Güreş Turnuvası’na katılan Bayburt Üniversitesi öğrencileri, rakiplerini geride bırakarak derece elde etti.


Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş'in Anneler Günü Mesajı

Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, Anneler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:


Bayburtgrup ilk Maçında mağlup

Bayburt Grup Özel İdare Gençlikspor play-off mücadelesinde eşleştiği Düzcespor’la ilk maçını deplasmanda yaptı.


Fırınlar İçin Temel Gıda Hijyeni Eğitimi

Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı ve Türkiye Fırıncılar Federasyonu arasında 18.01.2017 tarihinde imzalanan protokol gereği; Bayburt İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda fırın işletmelerine hijyen eğitimi düzenlendi. Yoğun katılım ile gerçekleşen eğitimde gıda hijyeni, işletme hijyeni ve gıda güvenliği ile ilgili ayrıntılı bilgiler verildi.


Düve Alım Desteği Müracaatları Başladı

TÜRKVET’e kayıtlı sığır işletmesi olan yetiştiricilere, en az 20 baş, en çok 100 baş düve alım bedelinin yüzde 30’u hibe olarak verilecek.


Vali Pehlivandan Samsun valisine ziyaret

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında gerçekleştirilen Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı’na katılmak üzere Samsun’a giden Vali Ali Hamza Pehlivan, Samsun Valisi Osman Kaymak’ı ziyaret etti.


Seçim bölge güvenlik toplantısı Samsun’da gerçekleştirildi..

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun başkanlığında Samsun’da Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı, Jandarma Genel Komutanı, Emniyet Genel Müdürü, Amasya, Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Kastamonu, Ordu, Rize, Samsun, Sinop ve Trabzon Valileri, İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı, Sahil Güvenlik Komutanı, İller İdaresi Genel Müdürü, İl Emniyet Müdürleri ve İl Jandarma Komutanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.


İmran Uzun, Fotoğraf Sanatındaki 30. Yılını Sergi İle Kutladı

Bayburt Üniversitesi Teknik Bilimler Yüksekokulu Görsel İletişim Teknikleri ve Medya Yapımcılığı Bölümü Öğretim Görevlisi İmran Uzun, fotoğraf sanatındaki 30. Yılı dolayısıyla ‘Bir Gözüm Hep Dışarıdaydı/ 30+10” isimli bir sergi açtı.


Aydıntepede Çocuk Şenliği Düzenlendi…

Bayburt İli Aydıntepe İlçesinde Çocuk Şenliği düzenlendi.


Bilim Fuarı Aydıntepede

Bayburt ili Aydıntepe ilçesi Şehit Erdal Eraslan Ortaokulunda TÜBİTAK 4006 bilim fuarı düzenlendi.


Bakan Ağbal’dan kapalı spor salonu müjdesi

Ağbal: “Çalışmalar tamamlandı. 4 bin kişilik kapalı spor salonunun ihalesi 20 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek”


1.Bölge Adayı Erdemir’e STK’lardan Destek

Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimi öncesi çalışmalarını yürüten AKParti 1.Bölge Milletvekili Aday Adayı Alim Erdemir’e STK’lardan büyük destek geldi.2 Federasyon 6 İl, 7 İlçe ve 18 Köy Derneğinden oluşan Sivil Toplum Kuruluşu Marmara Bölgesi Bayburt Derneğinde bir araya gelerek Erdemir’in adaylığını desteklediklerini duyurdular.


İP'in adayı Süleyman Burç

İYİ Parti Bayburt İl Teşkilatı 24 Haziran'da yapılacak olan 27. dönem milletvekilliği genel seçimlerine eğitimci Süleyman Burç ile giriyor.


İstanbul’dan Bayburt’a gelerek köylerine fidan diktiler.

İstanbul’da Faaliyet gösteren Bayburt Taşçılar Köyü Kültür ve yardımlaşma derneği Başkan ve Üyeleri Köylerine gelerek ,Köylüleriyle birlikte çam fidanı diktiler.


Farklı Kültürler 3. Uluslararası Öğrenci Festivali’nde Buluştu

Bayburt Üniversitesi’nin 10. yıl etkinlikleri kapsamında düzenlediği 3. Uluslararası Öğrenci Festivali, çok sayıda ülkeden öğrencilerin kültürlerini sergiledikleri bir şölene dönüştü.


Bayburt kültür merkezi faal olarak hizmet vermeye başladı..

Marmara Bölgesi Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim ve hizmet binası faal hale geldi.


ERDEMİR TEMAYÜL’ÜN İLGİ ODAĞI OLDU

Yaklaşan Haziran 2018 seçimlerinde aday olmak üzere müracatta bulunan Aday Adayları için yapılan temayül yoklamasında AK Parti 1.Bölge Milletvekili Aday Adayı Alim Erdemir’e teşkilat mensuplarının ilgisi dikkat çekti.


Ankara Bayburt Derneği Adnan Bayramla devam dedi.

Pazar Günü gerçekleşen Ankara Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği olağan genel kurulu gerçekleşti.


Bayburt'ta MHP’nin Adayı İdris Aydın

Milliyetçi Hareket Partisi Bayburt İl teşkilatı yaptığı basın toplantısıyla 24. Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerinde Milletvekili Adaylarının İdris Aydın olduğunu açıkladı.


Engelleri Sporla Aştılar

Bayburt Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Bayburt’ta ki çeşitli okullarda eğitim gören özel öğrencilerin yer aldığı 1. Zeytin Dalı Engelli Spor Oyunları kapanış töreni gerçekleşti.


VALİ ALİ HAMZA PEHLİVAN 1. ZEYTİN DALI ENGELLİLER SPOR OYUNLARI ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI

Vali Ali Hamza Pehlivan, 1. Zeytin Dalı Engelliler Spor Oyunları kapanış törenine katıldı. Vali Pehlivan tören öncesi gerçekleştirilen son yarışta parkuru engelli öğrencilerle el ele koşarak tamamladı.


SON MAÇIMIZIDA 3 PUANLA BİTİRDİK

TFF 3'üncü Lig 1'inci Grup'ta son hafta maçında Orhangazi Belediyespor, sahasında ağırladığı Bayburt Grup İl Özel İdare Gençlik ve Spor'a 4-3 mağlup oldu. Bu sonucun ardından küme düşen Orhangazi Belediyespor'da oyuncular maç sonunda büyük üzüntü yaşadı.


Bayburt’ta Tapular Erkeklerin…

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünce Türkiye'deki 57 milyon 148 bin 995 bin parselden yüzde 63'ünün erkeklerin, yüzde 37'sinin tapusunun ise kadınların üzerinde olduğu bildirildi. Birinci sıradaki iller ise Bayburt, Burdur ve Çankırı oldu...


Kamyonet uçuruma yuvarlandı: 4 yaralı!

Şehir merkezinden Kurbanpınar köyü istikametine giden Nuh İpek'in kullandığı 69 AL 114 plakalı kamyonet, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu Yoşalık mevkisinde yaklaşık 300 metrelik uçuruma yuvarlandı.


O Formu Kavcıoğlu da İmzaladı..

Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanlığı adaylığı formunu Kavcıoğlu da imzaladı.


Başkan Memiş Akademisyenlerle Bir Araya Geldi

Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş eğitim camiası ile gerçekleştirdiği toplantılar kapsamında Bayburt Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde görevli akademisyenler ile bir araya geldi.


Komedya Tam Not Aldı

Bayburt Belediyesi kültürel faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. Bayburtluları daha önce birçok tiyatro oyunuyla buluşturan Bayburt Belediyesi’nin ev sahipliğinde Dede Korkut Tiyatro Topluluğu tarafından sahnelenen Komedya isimli tiyatro oyunu seyirciyle buluştu.


VALİ PEHLİVAN: “HAYAT YOLUNDA DA YOL ARKADAŞINIZ KİTAP OLSUN.”

Vali Ali Hamza Pehlivan, “Yol Arkadaşınız Kitap Olsun” Projesi kapsamında esnafları ziyaret ederek kitap hediye etti.


SELAHATTİN KARAMAN 6. KEZ BAŞKAN

Selahattin Karaman 6. Kez Başkanlığa Seçildi


BAYBURT’TAN GÖNDERİLEN BAYRAK AFRİN’DE DALGALANDI

Bayburt İl Jandarma Komutanlığı personeli Uzman Çavuş Adem Esmer yaklaşık iki buçuk ay önce gittiği Afrin’de görevini başarıyla tamamlayarak İlimize döndü. Türk Silahlı Kuvvetlerinin yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda 69 gün görev yapan ve Vali Ali Hamza Pehlivan’ın kendisine gitmeden önce hediye ettiği bayrağı Afrin’de dalgalandıran Uzman Çavuş Esmer, Bayburt’a salimen döndü ve Vali Pehlivan’ı ziyaret etti.


ISABMER Sempozyumu Başladı

Bayburt Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından 10. Yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenen ISABMER (Uluslararası Uygulamalı İşletme Yönetim ve Ekonomi Araştırmaları) Sempozyumu, açılış töreni ile başladı.


İstanbul’dan Hangi Hemşerilerimiz Milletvekili aday adayı oldu..

Bayburt Hemşerilerimizin 15’i AK Parti’den ,3’si MHP’den olmak kaydıyla 19isim İstanbul’dan Milletvekili aday adayı oldu.


Taşeron zulmünden kurtaranlara teşekkür ediyoruz

Güvenlik-iş Sendikası Bayburt İl Başkanı Hemdani Aktaş, 1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Günü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.


Kaleardı Mahallesi Bir Park’a Daha Kavuşuyor

Bayburt’u yeşille buluşturmak adına park ve bahçelerde çalışmalarını son sürat devam ettiren Bayburt Belediyesi Kaleardı Mahallesi’ne Dede Paşa Şehir Parkı’nın ardından bir park daha kazandırıyor.


YERLİKAYA İSTANBUL 3.BÖLGEDEN ADAY ADAYI OLDU..

Bayburt Kamuoyunun en tanınmış simalarından olan Yaşar Yerlikaya AK Parti İstanbul 3. Bölgeden Aday adayı oldu.


GÖNÜLLERİN VEKİLİ YENİDEN ADAY ADAYI OLDU..

Aslolan sıram değil davam diyerek 2015 seçimlerinde gönüllerin vekili olarak tanınan Alim Erdemir AKPARTİ İstanbul 1.Bölgeden Aday Adayı oldu.


Bayburt AK Parti aday adayları açıklandı

AK Parti Bayburt İl Başkanı Fatih YUMAK'ın milletvekilliği adaylık başvurularının tamamlanması ile ilgili basın açıklaması:


Cumhuriyet Caddesi Tamamlanıyor

Yakın zaman önce yeni sezon yol ve kaldırım yapım çalışmalarının başlatıldığı Cumhuriyet Caddesinin bir kısmı daha tamamlanıyor.


Doğu'nun Oskarları Sahiplerini Buldu

Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti’nin (DAGC) önceki gün vefat eden Gazeteci Sayıl Narmanlıoğlu adına ithaf ettiği Gazetecilik Başarı Ödülü töreni gerçekleştirildi.


BAYBURT, KEMERİ SIKTI.

Bayburt Grup Özel İdare Spor Genç Osman’da saat 15.30 da başlayan karşılaşmada Kemer 2003 Spor’u ağırladı.


Taşhan Kitap Şenliğine Ev Sahipliği Yapıyor

Daha önce birçok sanatsal etkinliğe ev sahipliği yapan Taşhan kapılarını bu kez kitap şenliği için açtı. Bayburt Valiliği, Bayburt Belediyesi ve Bayburt Üniversitesi’nin katkılarıyla Purut Kitabevi tarafından düzenlenen ve 30 Nisan- 12 Mayıs 2018 tarihleri arasında kitapseverleri ağırlayacak olan kitap şenliğinin açılışını Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Mete Memiş, İl Milli Eğitim Müdürü Soner Can ile bestekâr ve udi Fırat Kızıltuğ birlikte yaptılar.


Ümraniye Bayburt Derneği yeni yönetimiyle Çanakkale şehitliğinde..

İstanbul Ümraniye Bayburt İl ve İlçeleri kalkındırma Derneği Yeni Yönetimi ,üyelerini ve hemşerilerimizi Çanakkale şehitliğine ziyaret programı kapsamında ilk faaliyetini gerçekleştirdi.


Bayburt Üniversitesi’nde ‘Postmodern Din Deizm’ Tartışıldı

Bayburt Üniversitesi İlim, Kültür ve Sanat Öğrenci Kulübü’nün organize ettiği, ‘Postmodern Din Deizm Karşısında Gençliğin Sığınacağı İrfanımız’ isimli konferansa konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Mustafa Alıcı, çağın en önemli hastalıklarından biri olan ‘yeni dinsel oluşumlar’ karşısında gençlere uyarılarda bulundu.


Bayburt Üniversitesi’nde Yahya Akengin’in 50 Yıllık Sanat Hayatı Anlatıldı

Bayburtlu edebiyatçı ve tiyatro oyun yazarı Yahya Akengin’in 50. yılını geride bıraktığı sanat hayatı, Bayburt Üniversitesi Edebiyat ve Sanat Topluluğu (BAYEST) öğrencilerinin düzenlediği Panelde anlatıldı. İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi öğretim üyelerinin sunumlarının paylaşıldığı Panelde, Akengin’in şiirleri, kitapları ve tiyatro oyunlarındaki edebi yaklaşımlara odaklanıldı.


Aydıntepe’deki okullardan İl Merkezine Sinema, Müze ve Park Gezisi…

İlçemizdeki 4. Ve 8. Sınıflarımızda öğrenim gören 130 dolayındaki ilkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokulu son sınıf öğrencimiz, Bayburt il merkezine gezi yaptılar,


Nefes kredisi ile düşük faiz ve uygun vadeli geri ödeme imkanı sunarak ilimiz özel sektörüne nefes aldırıyoruz

Bayburt TSO o hizmeti de hayata geçirdi Odamız ilimizde sayısal takograf kartı basımı ve dağıtımı hizmetini de hayata geçirmiş bulunuyor.


Bayburt MHP İl Başkanı Bekir Kasap’ın seçim açıklaması

Sayın basın mensupları, kıymetli hemşerilerim. 24 Haziran 2018 Pazar günü yapacağımız cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleri vatanımıza, milletimize Türk İslam âlemine ve gönül coğrafyamıza hayırlara vesile olmasını diliyorum.


Bayburt Cadde ve kavşakları ,Çiçek Açıyor

Kış mevsiminin ardından bahar aylarının gelmesi ve hava sıcaklarının mevsim normalleri üzerinde seyretmeye başlamasıyla birlikte çalışma temposunu her geçen gün artıran Bayburt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri parklardaki çiçeklendirme faaliyetlerine hız verdi. Ekipler şehir merkezi ve anayollardaki orta refüjler ile vatandaşların yürüyüş yapmak ve gezmek için tercih ettiği alanlarda mevsime uygun olan çiçeklerin dikimini gerçekleştiriyor.


Çocuklar ‘Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’nde Buluştu

Bayburt Üniversitesi Çocuk Eğitimi ve Gelişimi Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin başarılı projesi Çocuk Üniversitesi kapsamında, 3. Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği düzenlendi. İlim Şehidimiz Arş. Gör. Esma Adı Güzel anısına bir araya gelen Bayburtlu çocuklar, bir taraftan oyunlarla keyifli vakit geçirirken, diğer taraftan birbirleriyle tanışma fırsatı buldu.


 

* info (et) rssokur.com
RSS linkinizi eklemek için bize mail atınız...