son haber | açılış sayfam yap | sık kullanılanlara ekle

Coin Comments

_  İYİ BİLİRİM
2  NENASIL RSS
7  İNTERNET MEDYASI RSS


Bayburt’ta Kişi ve Şirketlerde Nüfusa göre ,Döviz Miktarı ne kadar?

Kurdaki yükseliş öncesi 1 yılda vatandaş 7,1 milyar dolar sattı. Şirketler ise döviz mevduatını 3,4 milyar dolar artırdı.


Vakıf Yönetimi Bayburt’ta toplandı..

Bayburt Eğitim ve Kültür Hizmet Vakfı Başkanı Avukat İsrafil Kahraman, Bayburt’a yapacakları öğrenci yurdu başta olmak üzere vakıf faaliyetlerini anlattı.


Pompalı Tüfekle Annesini Vurdu..

Bayburt şehir merkezi Esentepe Mahallesinde annesiyle tartışan M.T. (23) av tüfeğiyle annesi H.T.’yi (49) vurdu.


ERDOĞAN BAYBURT VALİLİĞİNİ ZİYARET ETTİ

Bir dizi programa katılmak üzere Bayburt’a gelen Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bayburt Valiliği’ni ziyaret etti.


Bakan Albayrak Yeni Ekonomi Modeli'ni açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Yeni Ekonomi Modeli'ni Dolmabahçe Sarayı'nda düzenlediği toplantıda açıkladı. 35 milyar TL boyutundaki tasarruf ve gelir arttırıcı önlemlerin anlatılması beklenen yeni ekonomi modeli 2018 sonuna kadar devreye alınacak.


Başkan Erdoğan Bayburt'ta konuştu

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Bayburt'ta açıklamalarda bulundu. Türkiye'ye yönelik düzenlenen ekonomik terör operasyonuna sert sözlerle dikkat çeken Erdoğan, "Ekonomi tetikçilerine teslim olmayacağız" dedi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan Baksı Müzesini ziyaret etti.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Baksı Müzesi'ni ziyaret etti. Başkan Erdoğan, teşekkür ziyaretleri kapsamında geldiği Bayburt'ta Baksı Müzesi'ni ziyaret ederek müzenin kurucusu Prof. Dr. Hüsamettin Koçan'dan bilgi aldı.


Cumhurbaşkanı Bayburt'ta "Canlı yayın"

Bayburt Cumhurbaşkanını ağırlıyor.


BAYBURT‘TAN TÜM TÜRKİYE YE ANLAMLI MESAJ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, teşekkür ziyaretlerine 24 Haziran seçimlerinde yüzde 82.1 ile en yüksek oyu aldığı Bayburt'tan başlıyor.


BAYBURT İL ÖZEL İDARE, 11 GÜN SÜRECEK KAMP İÇİN ERZURUMA HAREKET ETTİ.

Türkiye Futbol Federasyonu, Spor Toto 3 Ligde mücadele eden Bayburt İl Özel İdare Gençlik ve Spor takımı Teknik Ekip ve Sporcuları, 9 -20 Ağustos tarihleri arası 11 gün sürecek Yüksek İrtifa kampı için yola çıktı.


CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN BAYBURT’A GELİYOR

Başkanlık ve milletvekilliği seçimlerinin ardından ,Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Bayburt’a geliyor.


Bayburt İl Özel İdare, 5 oyuncuyla sözleşme imzaladı

Türkiye Futbol Federasyonu, Spor Toto 3 Ligde mücadele eden Bayburt İl Özel İdare Gençlik ve Spor Kulübünde transferler devam ediyor.


ÇAMUR BARAJI İNŞAAT SAHADINDA İNCELEMELER YAPILDI

Vali Ali Hamza Pehlivan, Bayburt Milletvekili Fetani Battal, AK Parti İl Başkanı Fatih Yumak ve Devlet Su İşleri 225. Şube Şefi Recep Ergen ile Demirözü – Kelkit sınırında bulunan ve sulama sahasının büyük bölümü Bayburt İli sınırları içerisinde yer alan Çamur Barajı inşaat sahasını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.


Bayburtlu Hemşerilerimiz Yaz Herfenesinde,Tuzlada Buluştular..

"Sepetini Semaverini Al Gel"Sloganıyla Yaz Herfenesinde Buluşan Bayburtlular Pikniğin tadını çıkardı.


Esen Bayburtspor’a Yeni Teknik Direktör.

İstanbulda Bayburt’u temsil eden temsilcilerimizden Esenyurtspor Bayburtspor’da teknik direktörlüğe Ramazan Güler getirildi.


Müsiad genel başkanı ve akademisyenler den Bayburt’a ziyaret

Afrika turunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Eşlik Eden Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ayağının tozu ile Akademisyen ve İş adamları ile Birlikte Bayburt Kalesi ve Müsiad Bayburt’a Sürpriz Ziyarette Bulundular.


VALİ PEHLİVANDAN TEŞEKKÜR BELGESİ ALDI..

Vali Ali Hamza Pehlivan Merkez’e bağlı Ballıkaya Köyü’nde evini geleneksel mimari yapıya uygun şekilde restore edip eski ev eşyalarıyla donatan ve bahçesinde geçmişte kullanılan araç,gereç ve edevatları sergilemek suretiyle mekanını müze eve dönüştüren dönüştüren Ömer Keleş’i ziyaret ederek teşekkür belgesi verdi.


İsmail Öz : ABD gerçekten müttefik mi?

En başından ve lafı evirip çevirmeden şunu ifade edeyim: ABD’nin bizzat kendisi, tutumu ve sergilediği diplomasisiyle Türkiye için bir “müttefik” olmadığını gösteriyor.


BAYBURT İL ÖZEL İDAREDE İRİŞ İMZAYI ATTI.

Türkiye Futbol Federasyonu, Spor Toto 3 Ligde mücadele eden Bayburt İl Özel İdare Gençlik ve Spor Kulübünde transfer çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.


Korgeneral İsmail Metin Temel Paşa Orgeneral oldu

Yüksek Askeri Şura kararları açıklandı. YAŞ'ta 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel orgeneralliğe terfi ettirildi.


BAYBURT BELEDİYESİ'NDEN KÜLTÜR HİZMETİ

Bayburt Belediyesi’nin her Salı saat 14.00’te Baksı Müzesine düzenlediği ücretsiz otobüs seferleri vatandaşlar tarafından oldukça yoğun ilgiyle karşılanıyor. Öyle ki yoğun ilgiden dolayı ek seferler de düzenleniyor.


İşliyen’den Başkan Memiş’e Ziyaret

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen beraberindeki heyetle birilikte Belediye Başkanı Mete Memiş’i makamında ziyaret etti.


Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı’ndan Rektör Coşkun’a Ziyaret

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı’ndan Rektör Coşkun’a Ziyaret


BAYBURT MİLLETVEKİLİ FETANİ BATTAL VALİ ALİ HAMZA PEHLİVAN’I ZİYARET ETTİ

AK Parti Bayburt Milletvekili Fetani Battal, AK Parti Bayburt İl Başkanı Fatih Yumak ve İl Genel Meclis Başkanı Yusuf Elçi ile birlikte Vali Ali Hamza Pehlivan’ı ziyaret etti.


SEYDİYAKUP VE KILIÇKAYA YAYLALARINI ZİYARET ETTİ

Bayburt – Trabzon il sınırındaki Soğanlı Dağları üzerinde yer alan Seydiyakup Yaylası’nda vatandaşlarla bir araya gelen Vali Pehlivan, yayla sakinleriyle hasbihal etti, İl Özel İdaresi ve Karayolları ekiplerince bölgede sürdürülen yol çalışmaları hakkında bilgi ve görüş alışverişinde bulundu.


Bayburt'a 10 Adet Daha Semt Sahası

Bayburt Belediyesi’nin gençlerin ve çocukların spor ile iç içe bir yaşam sürmelerini adına geçekleştirdiği her mahalleye semt sahası projesi kapsamında 10 adet semt sahasının yapımı tüm hızıyla devam ediyor.


BAYBURT İL ÖZEL İDARE TRANSFERDE SHOW YAPTI

Türkiye Futbol Federasyonu, Spor Toto 3 Ligde mücadele eden Bayburt İl Özel İdare Gençlik ve Spor Kulübünde transfer çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.


Bayburt Sanayi Kavşağında Trafik Kazası

Bayburt 21 Şubat sanayi sitesi Kavşağında meydana gelen kazada 1 kişi ağır şekilde yaralandı.


BAYBURT İL ÖZEL İDARE TRANSFERE HIZLI GİRDİ

Türkiye Futbol Federasyonu, Spor Toto 3 Ligde mücadele eden Bayburt İl Özel İdare Gençlik ve Spor Kulübünde transfer çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.


Bayburt Belediyesi’nden Gurbetçilere Ev Sahibi Olma Fırsatı

Bayburt Belediyesi il dışında ve yurt dışında yaşayan Bayburtluların Bayburt’a geldiklerinde rahatlıkla kalabilecekleri 1+1 daireleri satışa çıkarıyor.


TEKNİK DİREKTÖR DEMİRKANLI YUVAYA DÖNDÜ

Spor Toto 3. Ligde mücadele eden Bayburt İl Özel İdare Gençlik ve Spor Kulübü, teknik direktör Bülent Demirkanlı ile anlaştı.


ANZENTRUM BAYBURTSPOR’UN FORMA SPONSORU OLDU

Almanya merkezli ByBurt69 markası ile piyasada yer alan Türk içecek firması AnZentrum, Bayburtspor’a forma sponsoru oldu.


VALİ PEHLİVAN ÖRNEK VİŞNE VE KİRAZ BAHÇELERİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Vali Ali Hamza Pehlivan, Gez Köyü sakini Ahmet Temizsoy’un Örnek Meyve Bahçeleri projesi destekleriyle kurduğu kiraz ve vişne bahçelerinde incelemelerde bulundu.


Ağbal Strateji ve Bütçe Başkanı oldu

Naci Ağbal Strateji ve Bütçe Başkanı oldu Şimşek'in ekonomi yönetimindeki isimlerden olan Maliye Bakanı Naci Ağbal Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı'na getirildi. Ağbal'a 662 kişilik kadro tahsis edildi. Strateji ve Bütçe Başkanlığı Başkanlığa gönderilen bütçe tekliflerini inceleyerek bunların bütçe hazırlıklarına esas teknik ilke, esas ve usullere uygunluğunu sağlayacak olan Başkanlık, ödenek, gelir ve nakit verilerini derleyerek bunları harcama politikaları açısından değerlendirecek.


BAYBURT İL ÖZEL İDARE SPOR KULÜP BAŞKANI HİKMET ŞENTÜRK ?'?TEN İSTİFA AÇIKLAMASI

Bayburt İl Özel İdare Spor Kulüp Başkanı Hikmet Şentürk, yazılı bir açıklama yaparak,


Aydıntepe Yaylası şenlendi

Dede Korkut şenlikleri Yaylada nihayet buldu.. 24. Uluslararası Bayburt Dede Korkut Kültür ve Sanat Şöleni kapsamında Aydıntepe Yaylası'nda program düzenlendi.


Bayburt Üniversitesi Senatosu İsrail’i 8 Dilde Kınadı

İsrail Parlamentosunun kabul ettiği ‘Yahudi Ulus Devlet Yasası’ üzerine toplanan Bayburt Üniversitesi Senatosu, mevzubahis hukuksuzluğu 8 ayrı dilde yayımladığı karar ile kınadı.


Şölenlerde Sahne Sırası İlyas Yalçın Taş ve Azerin’deydi

Bu yıl 24.’sü düzenlenen Dede Korkut Şölenlerinin üçüncü gününde de coşku artarak devam etti.


Dede Korkut’ta ikinci gün Karadeniz Rüzgarı

İmera, Dede Korkut Şölenlerinde Bayburt’ta Karadeniz rüzgarı estirdi.


Ata Sporu Bu Kez Dede Korkut Şölenleri İçin İcra Edildi

Bu yıl 24.’sü organize edilen Uluslararası Bayburt Dede Korkut Kültür ve Sanat Şöleni etkinlikleri kapsamında cirit müsabakası düzenlendi.


Taşçılar köyü şenliği bu yılda coşkulu geçti.

Bayburt Taşçılar (Tahbur)Köyü on üçüncü yaz şenliğini köydeki şenlik alanında gerçekleştirdi.


Abdulvehhap Gazi ve Bamsı Beyrek Unutulmadı

Bayburt’ta bu yıl 24. sü gerçekleştirilen Dede Korkut Şölenleri kapsamında mezarları Erenli köyünde bulunan Anadolu’da Gazi unvanı alan ilki kişi olan Abdulvehhap Gazi ile Dede Korkut hikâyelerinde ismi geçen kahramanlardan Bamsı Beyrek’te unutulmadı.


AİLE YAŞAM MERKEZİNDEN D EDE KORKUT’A ÖZEL SERGİ

Bayburt Belediyesi’nin kadınların vakitlerini daha verimli geçirebilmeleri adına geçtiğimiz yıl hizmete açtığı Aile Yaşam Merkezince 24. Uluslararası Bayburt Dede Korkut Kültür ve Sanat Şölenleri kapsamında Yöresel Yemekler ve El Sanatları Sergisi açıldı.


Şair Zihni Kent Ormanında Dede Korkut Coşkusu

24. Uluslararası Bayburt Dede Korkut Kültür ve Sanat Şöleni etkinlikleri hız kesmeden devam ediyor. 4 gün boyunca çeşitli sanatsal ve kültürel etkinliklerle devam edecek olan şölenlerin ilk günü ünlü rock grubu Kolpa ile ünlü sanatçı Buray’ın sahne aldığı konserle sona erdi.


Dede Korkut’un Türk Dünyası’ndaki Yeri Sempozyumda Konuşuldu

Bu yıl 24. sü düzenlenen Bayburt Uluslararası Dede Korkut Kültür ve Sanat Şölenleri kapsamında Dede Korkut konulu sempozyum düzenlendi.


Dede Korkut Şölenleri Renkli Görüntülere Sahne Oluyor

Bu yıl 24.’sü düzenlenen Uluslararası Bayburt Dede Korkut Kültür ve Sanat Şölenleri renkli görüntülere sahne oluyor.


Dede Korkut Mezarı Başında Anıldı

Bu yıl 24.’sü düzenlenen geleneksel Bayburt Uluslararası Bayburt Dede Korkut Kültür ve Sanat Şölenleri kapsamında Dede Korkut’un Bayburt merkeze bağlı Masat Köyünde bulunan kabri ziyaret edildi


Dede Korkut Coşkusu Sergi İle Başladı

24. Bayburt Uluslararası Dede Korkut Kültür ve Sanat Şölenleri tarihi Taşhan’da ki Dede Korkut Diyarına Göndermeler isimli serginin açılışı ile başladı.


SAĞLIK ÇOCUK DERGİSİNİN 7. SAYI DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİ.

Sağlık Bakanlığı tarafından çocuklarda sağlık okuryazarlığını artırmak ve sağlıklı yaşam bilincini geliştirmek amacı ile hazırlanmış olan Sağlık Çocuk dergisinin 7.sayısı dağıtımı yapılmaya başlanmıştır.


Sağlık Bülten Dergisi yayın hayatına başladı

Bayburt İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Bülten Dergisi yayın hayatına başladı


50 ÇİFTÇİYE 500 ADET KOVAN DAĞITILDI

Vali Ali Hamza Pehlivan, Organik Arıcılığın Geliştirilmesi ve Yaygınlaştırılması projesi kapsamında düzenlenen arıcılık malzemeleri dağıtım törenine katıldı.


İHH Bayburt Şubesi Arakan’da

I·HH I·nsani Yardım Vakfı Bayburt Şubesi Arakan için çalıs¸malarını yürütüyor.


Dede Korkut Kültür ve Sanat Şölenleri başladı.

Türk dünyasının bilge atası Dede Korkut adına bu yıl 24.sü düzenlenen “Bayburt Dede Korkut 24. Uluslararası Kültür ve Sanat Şöleni” başladı.


Hemşerimiz Şerafettin Saka Yargıtay Üyeliğine atandı

Daha önce İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Başkanlığı Üyesi 13. Ceza Daire Başkanı Şerafettin Saka , Yargıtay Üyeliğine Atandı.


Bayburt Milletvekili Güvenlik komisyonunda

Battal TBMM’de Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyesi oldu.


Kore gazisi Halis Acar son yolculuğuna uğurlandı

Bayburt'ta yaşayan son Kore gazilerinden biri olan Halis Acar dünyaya veda etti.


Bayburt Grup ‘tan açıklama Kulübün borcu yoktur.

Ahmet Şentürk: 'Kulübün borcu yok' Bayburt Grup Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Şentürk, yazılı bir açıklama yaparak, son günlerde sosyal medyada kulüp borçlarıyla ilgili dolaşan iddialara cevap verdi.


BayburtİlÖzel İdarespor 27 Temmuzda kongreye gidiyor.

27 Temmuz ‘da yapılacak kongre öncesi Bünyamin Yazoğlu açıklamalarda bulundu.


Bayburt Üniversitesi’nde 15 Temmuz Konferansı

Bayburt Üniversitesi, 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü anma etkinlikleri dolayısıyla darbenin içyüzü ve milletin zaferini anlatan bir konferans düzenledi.


Bayburt’ta binlerce kişi 15 temmuz etkinliklerinde bir araya geldi..

15 Temmuzun ikinci Yılında'da Bayburt ayakta.Binlerce kişi etkinlikler için bir araya geldi..


Bütün şehitleri temsil eden anıt mezar’a ziyaret.

Vali Ali Hamza Pehlivan ve beraberindeki heyet, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri vesilesiyle Yüzbaşı Şehit Agah Bey Şehitliği’ni ziyaret etti.


15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN BAYBURT'TA MEVLİD OKUTULDU..

15 Temmuz Şehitleri için Yakutiye Camii’nde mevlit okutuldu.


Şehit yakınları ve gaziler onuruna yemek düzenlendi.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle Vali Ali Hamza Pehlivan ile eşi Hanımefendi Yıldız Pehlivan’ın ev sahipliğinde şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek düzenlendi.


MAVZER adında bir film projesi için mekan baktılar..

2018 Aralık Ayı içinde çekimlerine başlamayı planladığımız MAVZER adında bir film projesi için mekan arayışındayız. MAVZER hem Kültür Bakanlığı, hem TRT destekli bir film projesi olup, uluslararası yapım statüsündedir. CANNES, SARAJEVO, COTTBUS gibi film platformlarında yer almış ve proje aşamasında olmasına rağmen bir çok ödül almıştır.


BAYBURT DOĞAL TAŞ FABRİKASINDA İŞLENEN ÜRÜNLER İLK 6 AYDA 11 ÜLKEYE PAZARLANDI

Avrupa Birliği finansmanıyla Doğal Taş Sektöründe Bilgi ve Teknolojiye Dayalı Üretim Modeli Projesi kapsamında Bayburt İl Özel İdaresi, Bayburt Belediyesi, Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası, Bayburt Ziraat Odası ve Taşçılar Derneği ortaklığında kurulmuş olan Bayburt Doğal Taş Fabrikasında işlenen ürünler iç piyasa yanında ihracat yoluyla dış piyasaya da açıldı. 2018 yılının ilk 6 ayında ürünlerini ilgili şirketlerin siparişleri doğrultusunda 11 ülkeye pazarlayan fabrikanın ürünleri son olarak Katar’a gönderilmek üzere Bayburt’tan yola çıktı.


15 TEMMUZ BİZİM İKİNCİ KURTULUŞMUZDUR.

Allah, vatana ihanete yeltenenlerin karşısına tüm milletimizi topyekûn dikmiştir.


Bayburt'ta , Yüzmek için girdiği gölette boğuldu!

Bayburt’ta yüzmek için sulama göletine giren vatandaş boğularak can verdi


Belediye Başkanı Mete Memiş’in 15 Temmuz Mesajı

Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:


Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan ,15 Temmuz Mesajı

Vali Ali Hamza Pehlivan’ın 15 temmuz şehitlerini anma, demokrasi ve milli birlik günü mesajı


Prof. Dr. Selçuk Coşkun’dan 15 Temmuz Mesajı

Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun’dan 15 Temmuz Mesajı


BGC’den 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü mesajı

Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yaşar Yıldız, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


DENİZE NAZİRE, BARAJ MANZARALI OBA

Bayburt'un Demirözü ilçesinde baraj manzaralı, yaklaşık 200 kişiyi aynı anda ağırlayacak restoran ve mesire alanlarının bulunduğu kıl çadırlardan oluşan oba kuruldu.


BAYBURT’TA TRAFİK KAZASI: 2 YARALI

Bayburt –Erzurum Karayolu Turgut Özal Bulvarı Adliye karşısında meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.


İL SAĞLIK MÜDÜRÜ SAĞLIK EVİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

İl sağlık müdürümüz Dr. İlker Hanci müdürlüğümüz teknik personelleri tarafından tadilatı yapılan Çayıryolu sağlık evini ziyarette ederek incelemelerde bulundu.


Yeni Kabine açıklandı ,Bayburtlu Bakan yok.

Yeni Hükümet sisteminde Naci Ağbal’a yeniden bakanlık verilmesini bekleyen Bayburtlularda hayal kırıklığı yaşanıyor.


Yeni Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler oldu

Orgeneral Hulusi Akar'ın Milli Savunma Bakanlığına getirilmesinin ardından boşalan Genelkurmay Başkanlığına,Bayburtlu Hemşehrimiz Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler atandı. Kara Kuvvetleri Komutanlığına Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Ümit Dündar, Genelkurmay 2. Başkanlığına ise Kara Kuvvetleri Kurmay Başkanı Korgeneral Metin Gürak getirildi


Türkiye Cumhuriyeti'nde yeni dönem

Başkanlık Sistemine geçtik..Recep Tayyip Erdoğan, Meclis'te başkanlık yemini etti. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi resmen başladı.


Çiftçilere makine ve ekipman destekleri devam ediyor..

Çoruh Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi kapsamında çiftçilere hibe niteliğinde makine ve ekipman dağıtımı gerçekleştirildi.


BAYBURT’UN KÜLTÜR VE TURİZM YATIRIMLARI DEĞERLENDİRİLDİ

Vali Ali Hamza Pehlivan ile Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Yalçın Kurt kültür ve turizme yönelik yatırım alanlarında incelemelerde bulundu. Bayburt Kalesi’nde sürdürülen restorasyon çalışmalarını inceledi.


İl idare şube başkanları toplantısı Baksı Müzesi’nde gerçekleştirildi.

İlimizde faaliyet gösteren kamu kurumlarının amirlerinin katıldığı toplantı Vali Ali Hamza Pehlivan başkanlığında Baksı Müzesi’nde gerçekleştirildi.


HACI KIYASİ ŞENTÜRK KÜLLİYESİ KURBAN BAYRAMINDA HİZMETE GİRİYOR

Bayburt Şehir merkezi Erzurum Köprüsü girişinde yapımı devam eden merhum Hacı Kıyasi Şentürk Külliyesi Kurban Bayramında minarelerinden Ezan sesi yükselirken saflarında Bayram namazı eda edileceği günlere hazırlanıyor.


Halit Yılmaz Aynı göreve tekrar seçildi..

Bayburtlu Hemşerimiz Yeniden Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkan Vekili oldu.


Bayburt’ta tatil yapacaklar,Saklı Cennet Sizi bekliyor..

Bayburt’un ilk tatil köyü Saklı Cennet müşterilerini bekliyor.


VALİ ALİ HAMZA PEHLİVAN KAPI VE TOKMAK SERGİSİ AÇILIŞINA KATILDI

İşadamı Kenan Yavuz’un Anadolu’nun değişik yerlerinden derlediği kapı ve tokmaklardan oluşan “Kapı ve Tokmak Sergisi” ziyarete açıldı.


Dede korkut şenlikleri başlıyor.Program belli oldu.

Dede Korkut Kültür ve Sanat Şölenleri 24 Yaşında.. Türk dünyasının bilge atası Dede Korkut adına bu yıl 24.sü düzenlenecek olan “Bayburt Dede Korkut 24. Uluslararası Kültür ve Sanat Şöleni” programı belli oldu.


AK Parti 71 ili mercek altında aldı.Bu İller arasında Bayburt ikinci sırada.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 82 ile rekor kıran Bayburt Milletvekilliği seçiminde yüzde 15 düşüşle ikinci sırada yer aldı.


Demirözü’nde Tekne gezileri başladı..

Memleketine yaz tatiline gelen hemşerilerimiz Soluğu Demirözü barajında tekne turlarında alıyor.


BAYBURT ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE FABRİKA İNŞAATLARI BAŞLADI

Vali Ali Hamza Pehlivan, Organize Sanayi Bölgesi’nde incelemelerde bulundu.


Bayburt Grup'tan bırakma kararı

Bayburt Grup Özel İdare Gençlikspor olağanüstü kongrede isim değişikliğine gitti.


Üç şehirde aranan Adem K. Dolandırıcılık iddiasıyla ,Bayburt'ta yakalandı

İstanbul, Ankara ve Bayburt'ta sahte belge ve bazı üst düzey kişilerin adını kullanarak çok sayıda kişiyi dolandırdığı iddia edilen şüpheli yakalandı.


Başkan Halit Yılmaz , Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonunda güven tazeledi.

TŞOF31. Olağan Kongresi yaptı.Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkan yardımcısı ve Bahçelievler Şoförler Esnaf Odası Başkanı Hemşerimiz Halit Yılmaz Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) 31. Olağan Kongresinde güven tazeledi.


Bayburt Milletvekili seçilen Fetani Battal Mazbatasını aldı.

AK Parti Bayburt Milletvekili Fetani Battal , milletvekilliği seçildiğine dair mazbatasını aldı.


Bir buçuk ay içinde 150 kilometre asfalt yol bakım ve onarımı yapıldı..

Vali Ali Hamza Pehlivan İl merkezi ile Harmanözü ve Demirışık köyleri arasında devam eden yol bakım onarım çalışmalarını inceledi.


Bayburt Belediyesi Artık Cebinizde..

Bayburt Belediyesi, vatandaşların mobil cihazlarından belediye hakkında bilgi alabilecekleri, interaktif belediyecilik işlemlerini hızlı ve kolayca yapabilecekleri uygulamayı faaliyete geçirdi.


MHP’nin Adayı İdris Aydın’dan, Seçim Sonrası İlk Açıklama

Kıymetli hemşerilerim,24 Haziran 2018 tarihli seçimin ve sonuçlarının vatanımıza milletimize,Türk İslam alemine ve gönül coğrafyamıza hayırlı olmasını diliyorum.


Fatih Yumak'tan 'rekor oy' teşekkürü

Yumak, Cumhurbaşkanı seçiminde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a en yüksek seviyede destek veren tüm Bayburt halkına teşekkür etti.


Bayburt Belediyesi İlaçlama Mesaisine Devam Ediyor

Yaz aylarının gelmesi ve hava sıcaklarının artması ile beraber Bayburt Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri Nisan ayından itibaren başlattığı ilaçlama çalışmalarını hızlandırdı.


PROJELERİN HAYATA GEÇECEĞİ KONUSUNDA İNANCIMIZ TAM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni sistemde Türkiye’yi daha da ileriye taşıyacak projelerinin bulunduğunu belirten MÜSİAD Bayburt Şube Başkanı Şentürk, bu projelerin hayata geçeceği konusunda inançlarının tam olduğunu söyledi.


Mopaş'tan Online Perakendeye ilk Adım

İstanbul’da Bayburtlu Hemşerilerimizin kurduğu MOPAŞ A.Ş ,sürekli kendini yenileyerek büyük başarılara imza atıyor.Gelişen teknolojiye ve farklılaşan müşteri alışveriş kültürüne Mopaş daha fazla kayıtsız kalamadı,ve dijital perakende ilk adımını atarak,mopaş.com.tr'yi hizmete açtı.


Bayburt Harabe Binalardan Temizleniyor

Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden olan Bayburt’ta, tarihi eser özelliği taşımayan ve kullanılacak durumda olmayan harabe binaların yıkımına devam ediliyor.


 

* info (et) rssokur.com
RSS linkinizi eklemek için bize mail atınız...