son haber | açılış sayfam yap | sık kullanılanlara ekle

Coin Comments

_  İYİ BİLİRİM
2  NENASIL RSS
7  İNTERNET MEDYASI RSS


Suudilerden ABD’ye 100 milyon dolar ödeme

Suudi Arabistan, YPG için ABD'ye taahhüt ettiği 100 milyon dolarlık ödemeyi, ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'nun Riyad'a ayak bastığı saatlerde gerçekleştirdi.


Ermenistan başbakanı, “Süreç bize istediğimizi verecek” diyerek istifa etti

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan istifa ettiğini açıkladı. Paşinyan, bu kararı kadife devrimi sonuna kadar taşıyabilmek için erken seçimin önünü açmak amacıyla aldığını söyledi.


ABD’nin Suriye temsilcisi Ortadoğu turuna başladı

Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun Suriye özel temsilcisi James Jeffrey, sekiz günlük Ortadoğu turuna başladı. İlk olarak İstanbul'da, Suriyeli muhaliflerle görüştü.


Arda’nın temsil ettiği “yaşam biçimi” üzerine

Özay Şendir: Arda değil bizim sevmediğimiz şey. Arda’da ete kemiğe bürünen, pervasız ve ne kendisine, ne de başkasına saygısı olmayan yaşam biçimi...


Havalimanında ABD Dışişleri Bakanı ile 40 dakikalık görüşme

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Dışişleri Bakanı Pompeo Esenboğa Havalimanı'nda bir araya geldi. Görüşme 40 dakika sürdü. ABD Dışişleri Bakanı, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasına ilişkin görüşmeler kapsamında Turkiye'ye geldi.


Erdoğan, ‘Tayyipler Alemi’ pankartı açan öğrencilerle görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ODTÜ mezuniyet töreninde açtıkları pankartın ardından gözaltına alınan öğrencilerle görüştü.


Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: İslam, en büyük nimettir

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, ‘Değerler Eğitimi Programı’ kapsamında, Almanya’dan Türkiye’ye gelen gençlerle Din İşleri Yüksek Kurulu Konferans Salonu’nda buluştu.


Dehşete Düşüren Bir Devrim Anlayışı (Ve Gerçek Devrim Dediğin…)

Yıkılan zulmün yerine adalet, cehaletin yerine ilim, bâtılın yerine hak gelmemişse orada devrimden bahsedilemez. Ancak zulmün ve cehaletin el değiştirdiğinden bahsedilebilir.


Kaynak Sorunu Bağlamında ‘Hadis-Sünnet’ Meselesi

Tarihte İsrailoğullarının kendi vahiylerine yaptıkları beşeri ekleme ve eksiltmelerin, keyfi ve indi yorumların (Mişna ve Talmud) bir benzeri ‘hadis ve sünnet’ üzerinden bizim müktesebatımız üzerinde de gerçekleşmiştir.


Mukaddes Özkan – Hatıralarım (10. Bölüm)

Getirdiklerimiz didik didik aranıyor, yemekler ellerindeki kocaman bir metal parçasıyla çorba gibi karıştırılıyordu. Aynı metal parçası herkesin getirdiklerine batıp çıkıyordu. Bütün bu olumsuzluklara rağmen, evden gelen yemeği kokusundan tanıdığını söylerdi Ercümend. 


 

* info (et) rssokur.com
RSS linkinizi eklemek için bize mail atınız...