son haber | açılış sayfam yap | sık kullanılanlara ekle

Coin Comments

_  CUMHURIYET
2  MILLIYET
7  HÜRRIYET RSS
_  ODATV
2  AA
7  HABERTÜRK


?Islami Hareketler: Islami anlayis nereye yöneliyor

Arap ve Müslüman dindarlar arasinda en yaygin olan dört kategoriden söz eden Lübnanli akademisyen Ridvan Seyyid, yakin gelecekte de bunlarin gündemde kalmaya devam edecegini, bize düsenin ise her birini dikkatlice incelemek ve üzerinde düsünmek oldugunu belirtti.


Nijerya’da ‘adam kaçirma’ olaylari

Bati Afrika ülkesi Nijerya'da yilbasindan bu yana silahli saldirganlarin düzenledigi saldirilarda 2 binden fazla kisi fidye için kaçirilirken, hükümet saldirilara karsi yeterli önlem almamakla suçlaniyor.


Mevdudi kimdir?

Mevdûdî 1932’de Tercümânü’l-?ur?ân dergisinin editörlügünü üstlendi. Bu dergi vefatina kadar onun fikirlerinin yayilmasinda önemli bir islev gördü.


Sisi’nin görev süresini uzatan Anayasa degisikligi

Misir Anayasasi'nda yapilan 13 maddenin degistirilmesi ve 9 yeni maddenin de eklenmesiyle mevcut Cumhurbaskani Abdulfettah es-Sisi'nin 2030 yilina kadar iktidarda kalmasina izin veren Anayasa degisikligi referandumu 19-20 Nisan’da yapildi.


Libya’da savasan siyasi aktörler

General Halife Hafter komutasindaki güçlerin Trablus’u almak için ilerlemesi, Libya'da Muammer Kaddafi’nin devrilmesi sonrasinda yasanan en önemli gelismelerden. Libya’daki siyasi aktörler kimler ve ne istiyorlar?


NATO lojmanlarina tüfekle ates açildi

Izmir'in Buca ilçesindeki NATO lojmanlarina pompali tüfekle ates açtigi öne sürülen 2 kisi yakalandi.


Tüpçü diyene de kapi açildi, hirsiz diyene de… Polis, zilleri çalip test etti

Adana'da, hirsizlik olaylarina karsi duyarlilik olusturmak amaciyla evleri ziyaret eden polisler, zilini çaldigi bazi vatandaslarin, "Kimsiniz" sorusuna "hirsiz" veya "tüpçü" diyerek yanit vermesine ragmen kapilarin açildigini tespit etti.


Teknoloji Fikih Dayatiyor

Teknoloji, farkinda olmasak da fikih dayatmakta ve bizi modern toplumlarin geçirdigi degisim süreçlerinden geçmeye mecbur birakmaktadir. Teknoloji aktarimindan sonra Müslüman toplumlarda da gemeinschaft/gesellschaft gerilimi gözlenmektedir.


Imamoglu’nun basarisi ve toplumun büyüyen kesimi

Imamoglu'nun basarisini 16 Nisan Referandumunda izlenen yola baglayan Nihal Bengisu Karaca, toplumdaki degisime de dikkat çekti.


Venezuela: “ABD’nin pesine takilmis bir AB bizi üzüyor”

Disisleri Bakani Arreaza: "AB'nin kurulus ruhu Ikinci Dünya Savasi'ndan sonra barisi, anlayisi ve uluslararasi hukuka saygiyi öne çikarmak seklinde olmustur ama Venezuela konusunda bunun tam tersini yapiyorlar."


 

* info (et) rssokur.com
RSS linkinizi eklemek için bize mail atınız...