son haber | açılış sayfam yap | sık kullanılanlara ekle

Coin Comments

_  İYİ BİLİRİM
2  NENASIL RSS
7  İNTERNET MEDYASI RSS


ABD: ‘Yemen’de desteği çekersek yanlış mesaj vermiş oluruz’

Çatışmadan çekilme ve koalisyona yapılan yardımın kesilmesi seçeneklerinin değerlendirildiğini söyleyen ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Vekili Timothy Lenderking, "Koalisyona verdiğimiz desteğin devam etmesine inanıyoruz. Eğer bu desteği çekersek yanlış bir mesaj göndermiş olurduk." diye konuştu.


Petrol fiyatlarını kim nasıl etkiliyor?

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) uzun yıllardır eleştirilen bir örgüt. ABD Başkanı Trump, Perşembe günü yaptığı açıklamada OPEC'in petrol fiyatlarını suni bir şekilde yüksek tuttuğunu ve "dünyanın geri kalanını soyduğunu" söyledi.


Husiler: Arabistan ve BAE de görüşmelere katılmalı 

İsveç'teki Yemen görüşmelerinde Husileri temsil eden heyet, ülkedeki savaşın durması için görüşmelerde Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) de temsil edilmesini istedi.


Avrupa Milli Görüş: “Ülke bazlı İslam tarifini reddediyoruz!”

IGMG Bölge Başkanları Toplantısı’nda konuşan Genel Başkan Ergün, “Türk İslam’ı, Arap İslam’ı, Boşnak İslam’ı ne kadar ucube ise Alman ya da Fransız İslam’ı da o kadar ucubedir.” dedi.


Gençlik ve Spor Bakanı, ‘İslam ekonomisi’ üzerine konuştu

Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, pratiğin teoriyi takip ettiğini belirterek, "İslam dünyası uzunca bir süredir teoriyi, düşünceyi askıya aldığı için maalesef pratik sorunlarını da çözememekte. Yeteri kadar düşünce üretilemediği için yeteri kadar üretim yapılamıyor." dedi. Faizin yanlışlığından, zekatın gerekliliğinden söz eden bakan, İslam'ın 'adalet' olduğu söyledi.


Trump, eski Dışişleri Bakanı’na hakaret etti

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump tartışma yaratacak sosyal medya iletilerine bir yenisini ekleyerek eski Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ı hedef aldı.


Bakan Zehra Selçuk: ‘Demokrasiye sahip çıkacağız’

Bakan Selçuk, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin yıl dönümünde, kadın milletvekilleri, muhtarlar, bürokratlar, akademisyenler ve STK’ların kadın temsilcileri ile Anıtkabir'i ziyaret etti.


BAE’den Papa ziyaretine övgü

Vatikan, Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus’un, 3-5 Şubat tarihleri arasında, ‘İnsan Kardeşliği’ konusunda yapılacak olan dinlerarası bir görüşmeye katılmak üzere, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) başkenti Abu Dabi'yi ziyaret edeceğini bildirdi.


Erdoğan: ‘Böyle bir gelişme olmuş olabilir’

Kaşıkçı cinayeti konusunda MİT Başkanı Hakan Fidan'ın Washington'a gidip bizzat Amerikalı Senatörlere bilgi verdiği iddiası ortaya atılmıştı.


Mustafa Karataş yönetiminde Zahide Yetiş’le ilahiyat!

Ünlü televizyoncu Zahide Yetiş ilahiyat fakültesinde derse girdi. Yetiş'in derste çekilen fotoğrafının sosyal medyaya yansıması üzerine büyük bir tartışma başladı


 

* info (et) rssokur.com
RSS linkinizi eklemek için bize mail atınız...