son haber | açılış sayfam yap | sık kullanılanlara ekle

Coin Comments

_  CUMHURIYET
2  MILLIYET
7  HÜRRIYET RSS
_  ODATV
2  AA
7  HABERTÜRK


Sudan’da Bakanlarin çogu, Valilerin tamami degistirildi

Sudan'da Cumhurbaskani Ömer el-Besir, 6 bakanlik disinda tüm kabineyi degistirdi, tüm valiliklere ordudan isimleri atadi.


Eski Musul Valisi Nuceyfi: PKK ve DEAS Irak’taki kaostan beslendi

Eski Musul Valisi Esil Nuceyfi, ülkedeki karmasanin ve gruplar arasindaki çatismalarin farkli denklemleri de beraberinde getirdigini belirterek, "Kaos, DEAS ve PKK'nin güçlenmesine neden oldu." dedi.


Soçi’ye karsi Varsova: ‘Kuzey Cephesine’ karsi ‘Güney Cephesi’

Ortadogu ve Suriye'deki gelismeler, Rusya, Türkiye ve Iran’dan olusan “Kuzey Cephesi” ile ABD ve Israil öncülügünde olusturulan Misir, bazi Körfez ve Avrupa ülkelerinin eklendigi “Güney Cephesi”ni belirgin hale getirdi.


Sudan’da hükümet feshedildi, OHAL ilan edildi

Sudan Cumhurbaskani Ömer el-Besir, hükümetin feshedildigini ve ülkede 1 yil süreyle olaganüstü hal ilan edildigini, ordunun ülkenin ve halkin hamisi olacagini açikladi.


Facebook ile ilgili yeni bir skandal daha

Amerikan Wall Street Journal gazetesi, on milyonlarca kullanicisi olan bazi mobil uygulamalarin, kisisel verileri, kullanicilarin bilgisi disinda Facebook ile paylastigini ileri sürdü.


Kârini katlayan bankalar arasina Merkez Bankasi da girdi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasi, 2017 yilinda 18 milyarda kalan kârini, 2018 yilinda 3'e katlamayi basardi.


Bakan Akar, Pentagon temaslari hakkinda bilgi verdi

Milli Savunma Bakani Hulusi Akar, Pentagon'daki temaslari ile ilgili olarak, "Suriye'den çekilme sirasinda herhangi bir otorite boslugu birakilmamasi hususunu hatirlattik" dedi. 


Japon Bakan özür dilemek zorunda kaldi

Japonya Olimipiyat Bakani Yositaka Sakurada, parlamentodaki bir toplantiya üç dakika geç kaldigi için kamuoyu önünde özür dilemek zorunda kaldi. Muhalif milletvekilleri, yaptigi gaflarla gündeme gelen Sakurada'yi yogun bir sekilde elestiriyor.


‘Akil’dan faydalanmak suç sayilabilir mi?

Aklin yanildigini bütün akil sahipleri kabul eder. Ancak yanilan aklin yok sayilmasi da insanin yok sayilmasi ile es anlamlidir. Çünkü insani, insan eden boyu posu degil aklidir. Onu yok sayan ya da devre disi birakan insan cinsine en büyük fenaligi yapmis demektir...


Eylemsiz duanin kimseye faydasi olmuyor!

Cumhurbaskani Erdogan'in 13 Subat'ta esnafla birlikte yaptigi dua üzerine, bugün Milli Gazete yazarlarindan Ismail Hakki Akkiraz, eylemsiz duanin faydasizligina degindi ve "Haramlardan korunma kendiliginden olmaz" diye yazdi.


 

* info (et) rssokur.com
RSS linkinizi eklemek için bize mail atınız...